Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 64: Powrót Cloud’a na nowo wlał w...

« poprzedni dopis
 
***

Powrót Cloud’a na nowo wlał w ich serca nadzieję. Zwłaszcza, że orkowie poniechali walki, rozstępując się z szacunkiem przed kroczącym dostojnie Cloud’em. Ten jednak zbliżał się, jakby nikogo nie poznawał, jakby kompania była mu obca. Wyciągnął rękę, wskazując nią Varaila i wykrzyczał jakieś słowa w niezrozumiałym dla nikogo języku. Dla nikogo, prócz orków.

Eldan stał, nieco zaniepokojony i zaskoczony zachowaniem przywódcy. Jeszcze nie rozumiał jego zamysłów. W następnej chwili silny, choć niegroźny cios rzucił go w trawę. Orkowi żołdacy otoczyli Cloud’a i Varaila luźnym kołem, najwyraźniej radzi widowisku..

„Graj! Udawaj!”

Słowa te zostały wypowiedziane tak szybko i cicho, że nikt ich nie usłyszał, poza Eldanem, do którego były skierowane. Teraz Goniec wiedział już co robić. Zerwał się i natarł na Cloud’a.

Zwarli się w udawanej walce, wymieniając ciosy. Wśród orków rozległy się pomruki uznania. Przycichły nieco, gdy człowiekowi udało się powalić Jubei’a na ziemię.

„Mocniej!”

Rozumiał sens tego polecenia. Ich spektakl musi być wiarygodny. Na szalach ważyły się teraz losy całej kompanii. Eldana zwiększył nieco siłę swych ciosów, jednak zwyczajnie nie mógł używać jej całej przeciwko Cloud’owi. Póki co jednak, przedstawienie było wystarczająco wiarygodne. Kolejne ciosy, ork upadł do stóp kobiety, która zjawiła się niedawno w ich obozowisku. Jubei coś do niej krzyknął, a Varail, mimo niewesołego położenia, uśmiechnął się w duchu. Zabrzmiało to bowiem jak wyzwiska. W chwilę później musiał znów skoncentrować się na walce. Mimo, iż w znacznej części udawana – a może właśnie dlatego- była bardzo wyczerpująca. Eladan wiedział, że sił, nadwątlonych bitwą – nie wystarczy mu już na długo.

Zwarcie, upadli razem, potoczyli się po trawie.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

wiedział już[,] co robićEldan[a] zwiększył - bez awłaśnie dlatego[ ]- byłaEladan wiedział, że sił[,] nadwątlonych bitwą[,] nie wystarczy mu już na długo. - bez przecinka / przecinek zamiast myślnika
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.