Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 71:Praca praca . . . Ankietki to fajna sprawa , rzecz...

« poprzedni dopis
 

Drache 42

Od: 11.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 4,

Dopisów: 172,


Praca praca... Ankietki to fajna sprawa, rzecz ciekawa i nawet dobrze płatna, ale...

Rzecz pierwsza - zlecenia. Zależy, czy są, bo my ich nie tworzymy, tylko przyjmujemy od większych firm i wykonujemy. Podwykonawcy, że tak to określę.

Rzecz druga - są różne różniste. Od wypytywania ludzi o to, jaką kaszę kupują, do puszczania im 1200 fragmentów piosenek w trzech partiach celem sprawdzenia gustu muzycznego. Na zlecenie radiowców, oczywiście.

I rzecz trzecia, wynikająca z drugiej - dojazdy. Do firmy to jeszcze pół biedy, część zawsze mogę na piechotę pokonać. Ale za zleceniami?

Mam teraz ten cały patent z muzyką. Respondenci są odgórnie dobrani, wiedzą, w czym rzecz i czekają na mnie, poumawiani na każdy możliwy dzień i godzinę. A ja, z własnej kieszeni, kupuję bilet na cały dzień i ganiam po mieście od jednej dzielnicy do drugiej. Co prawda zysk z tego przebija koszta, ale i tak nie jest niczym miłym wstawanie o 8 i powrót o 20 do domu.

Ale to nic. Od soboty mam zlecenia na Gdyni. Siedem równo dni wojaży po tym mieście. Dni, gdy mam osiem osób w odstępach dwugodzinnych przepytać. I jazda po całym mieście, ach...

Za tydzień w piątek jak wrócę do domu i wyślę ostatnie w internet, plus poinformuję szefa, że zlecenie gotowe, to padam do łózka i nie wstaję, za żadne skarby świata.

I do tego to całe bieganie z laptopem pełnym muzyki, plus materiały pomocnicze, harmonogram i plan Trójmiasta, oczywiście aktualny. I stołowanie się na mieście ( kilka batonów marki Grześ spokojnie wystarcza, plus butelka wody na popitkę ).

Ale jest jedna zaleta. Za wcześniejsze wypłaty kupiłem sobie mp3 Creative'a. Jeden giga, wyświetlacz, świetna jakość. Żyć, nie umierać.

Byleby do przyszłego piątku zatem...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.