Prawda czy fałsz? Tak czy nie?

magdalenika 159

Od: 23.11.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 14,

Dopisów: 2,


Opis świata:

Prawda czy kłamstwo? Niby prosty wybór. A jak jest naprawdę? Jedno „tak” lub „nie” może przewrócić życie do góry nogami. Czy prawda zawsze oczyszcza? I stąd kolejne pytanie. Czy prawda boli? A więc i kolejne, czy lepiej tkwić w kłamstwie?

Zapewne większość z Was, kojarzy program „Moment prawdy” na Polsacie. Jeśli nie, to odsyłam do strony http://www.grawitacja8.pl/moment-prawdy-zasady-gry/. Myślę, że wystarczy, by zrozumieć zasady tego teleturnieju.

Bohaterowie:

Główni:

Sabina – Trzydziestodwuletnia zagubiona kobieta. Początkowo niewiele o niej wiemy. Z każdym pytaniem, dowiadujemy się o niej więcej.

Prezenter – Niech będzie, że się nazywa Bogdan Skowronek. Trochę zbyt zapatrzony w siebie. Niekiedy bliski uważania siebie za bożka. Uwielbia kamery i napięcie, które wzbudza wśród widowni.

Chciałabym, aby to była historia oczyszczającej mocy prawdy. Prawie zawsze bolesnej, często skrywanej w podświadomości, a dopiero wymówienie jej na głos, pozwala zrozumieć jej sens. Główna bohaterka, jak już wcześniej napisałam, jest zagubiona. Nie wie już, co w jej życiu jest prawdą, a co fałszem. Kolejne, co raz trudniejsze pytania, mają pozwolić jej na pogodzenie się z przeszłością i pozwolić jej spojrzeć w przyszłość. Po każdym pytaniu, bohaterka ma przywoływać swoje wspomnienia, dzięki którym poznajemy ją bliżej. Czy osiągnie spokój duszy, dowiemy się na końcu.

Pomysł na opowiadanie, przyszedł w trakcie oglądania tego teleturnieju. Pomyślałam, że mogłoby z tego powstać opowiadanie. Co z tego wyjdzie, pokaże czas.

Prawda nas wyzwoli! Bo czy warto żyć w zakłamaniu? Odpowiedzi poszukajcie w sobie.

Dopisy:

1. Prezenter pokiwał głową i zwrócił się do...  11.07.2009 1 czytaj»
2. Odpowiedź była dla Sabiny jasna . Nie bała...  13.07.2009 czytaj»