życie  zobacz opis świata »

Dopis 14:Przyglądała się tak długo , że Seth poczuł...

« poprzedni dopis
 

asiula 27

Od: 29.10.2006,aktywny: ostatni miesiąc

Tekstów: 3,

Dopisów: 86,


Przyglądała się tak długo, że Seth poczuł się conajmniej nieswojo. "O co jej chodzi? Kim właściwie jest i czego chce? Prawda... Yasmin nazywa ją babcią. Więc to jest moja babcia. Dlaczego jej nie pamiętam? I kim jest ten Jeremiasz? Gdy zapytałem uśmiechnęła się tak... tajemniczo... zwycięsko jakby i..."

- No, już niedługo wrócisz całkiem do siebie - przerwała mu rozważania starsza kobieta. Jednak chłopak wyczuł w jej głosie, że słowa te są conajmniej dwuznaczne. "Do siebie, czyli do zdrowia? Czy do domu? Bo tu napewno nie jest mój dom!"

- Tak, chyba już niedługo... babciu - ciężko przechodziło mu przez gardło to słowo.***

Obudził się. Po jego głowie krążyły jeszcze pojedyncze słowa ze snu: "Jeremiasz, dziwak, babcia". Przez chwilę miał przed oczami blednący obraz starszego człowieka, robiącego sobie poranną kawę i wyglądającego przez okno maleńkiej kuchni.

Promienie słońca, zaglądające do pokoju przez szparę między zasłonami i tańczące w nich drobinki kurzu przyciągnęły jego uwagę na krótką chwilę. Ale wystarczyła ona, by wspomnienie snu odeszło bezpowrotnienie.

Wstał, odsłonił okno i przez chwilę chłonął urok słonecznego poranka. Później, wchodząc do łazienki przypadkiem spojrzał w lustro. Zatrzymał się zszokowany... Po chwili dotarło do niego, że naprawdę widzi własne odbicie. Po raz setny zaczął się zastanawiać dlaczego jego wyobrażenie o sobie (którego nie potrafił nawet do końca sprecyzować) jest zupełnym przeciwieństwem postaci zamkniętej za szklaną taflą lustra. W konfrontacji wyobrażenia i rzeczywistości tylko jego oczy wydały mu się znajome... "Kim jestem?"
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Ta zabawa (chyba) na tym polega, żeby się inspirować :) Dopis dobry, chociaż moim zdaniem nieco za słabo "pcha akcję" naprzód. Jednak jako wstęp do kolejnego "skoku" wystarczający. Może skok będzie mój?

za dobrze kontynuowane przemyślenia ;) + za opisy

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.