Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 89: Przyjaciółka? Czy to jest moja...

« poprzedni dopis
 
***Przyjaciółka? Czy to jest moja przyjaciółka? Dziewczyna, z którą jeszcze parę miesięcy temu spędzałam każdą wolną chwilę. Nierozłączne – tak o nas mówili. Wiedziałyśmy o sobie wszystko. A teraz? Jak to strasznie boli… Kiedy ona mnie denerwuje, wkurza mnie jej towarzystwo, mam ochotę od niej uciec, powiedzieć coś chamskiego, uderzyć ją, zostawić samą… ale powstrzymuję się, a ona to właśnie mi robi…Ten chłopak już mnie zastąpił… „Przyjaźń najpiękniejsza jest wtedy, gdy nie masz nic, wówczas przyjaźń jest twoim największym skarbem”, a teraz on jest jej skarbem.

Nie potykamy się, bo czas poświęca dla niego, nie zwierzamy się sobie, ponieważ co ją gnębi to mówi jemu, a co mnie - boję się powiedzieć, bo i tak mu powtórzy, – co do słowa. Tak, więc czy to jest przyjaźń?Na pewno nie. Ale skoro teraz jej nie ma, to znaczy, że nigdy nie było. „Przyjaźń, która się kończy, tak naprawdę nigdy się nie zaczęła”. Racja, a jednak jak wytłumaczyć to, co było między nami dawno temu…?A i owszem, rozmawiałam z nią. Oczywiście, nie przyznała się do błędu, że to ona mnie zaniedbuje… Wymyśliła historyjkę o tym, że „zapomniałyśmy, co to jest przyjaźń”. Słucham? O czym ona pieprzy! Jak to zapomniałyśmy? Czy gdybym zapomniała to pisałabym to teraz? Czy gdybym zapomniała to martwiłabym się, co będzie z nami dalej? Nie! Tak, więc to nie ja zapomniałam – tylko ona.Powiedziała: „walczmy o to”, „ratujmy to”. Gówno prawda! Bo od miesiąca nic się nie zmieniło. Nie mam już jej… nie mam na kogo liczyć… zostałam zupełnie sama z innymi problemami. I niech nie myśli, że będę przy niej, gdy on ją zostawi… Skoro ona chce walczyć – niech „walczy”, ja posiedzę, popatrzę, pośmieję się, z tej „walki”, która to polega na totalnym olewaniu i przyczepianiu się do moich wad!

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Ten fragment przywołuje dawne wspomnienia... \"Miłość się kończy, a przyjaźń przemija\" Smutne... Plusy za to :)

Mam bardzo podobną sytuację. I moja psiapsióła Idula też :(

Miałyśmy koleżanki z podwórka, kiedyś, w dzieciństwie, spędzałyśmy ze sobą każdą chwilą. Nie było spięć, tabu, po prostu robiło się to, co akurat nam przyszło do głowy - i było okay.
A teraz?!
Teraz się okazuje, że ledwo nas nie było półtora tygodnia, że ledwo jeden drażliwy temat dla nich poruszyłyśmy i co? i właściwie o co chodzi?
Bo one się obraziły, wielkie panny! Obraziły się, że nie mamy dla nich czasu, choć wielokrotnie im różne rzeczy proponowałyśmy! Skolegowały się z tym, których trzy czwarte wakacji nie ma, a i od razu zapomniały, że większość dni to my z nimi przesiedziałyśmy!
Teraz wielce obrażone panny tradycję zrywają, robią sobie jakiś partiki z ludźmi spoza ulicy i co? z tymi co ich nie było! a nas odwalają do kosza! Gadać nie chcą! Tradycję zrywają i w kit, bo jak tamci nie przyjdą, to one też. Bo niby tak mało osób to głupio, akurat, bo z nami to głupio, tak? i dobra, w kit, my już mamy to gdzieś... Robimy to, co nam serce podpowiada, a i ich słuchać nie będziemy. Zdecydowałyśmy, że jedna poważna konwersacja, a jak nie, to nie - na pizzę pójdziemy we dwie z Idulą.

Masz rację Laura.
One są nie fair, wszystko musi być po ich myśli.Mam dość. Niech idą gdzie pieprz rośnie!!!

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.