Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 884:Przytłacza mnie szara codzienność...

« poprzedni dopis
 

susie9 77

Od: 09.06.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 108,


Przytłacza mnie szara codzienność. Szukam ulotnego piękna. Pędzę. Biegnę. I mijam. Mijanie jest takie wymowne... Odwracam się bezwiednie i widzę przed sobą szyderczy uśmiech Lęku. To coś znowu mnie przytłoczyło. To coś znowu mi odebrało...

Dni pędzą jak szalone, nie sposób ich zatrzymać, przeciekają przez palce i znikają. Patrzenie w przeszłość jest złym nawykiem, którego nie można się tak łatwo wyzbyć. Patrzenie w przeszłość to pójście na łatwiznę, a dla ludzi ambitnych łatwizna to porażka... Warto czasem dotknąć ulotnego piękna, poczuć magię chwili. Może brzmi to patetycznie, ale... Czasem po prostu warto zatrzymać się i położyć na trawie. Zniknąć. Albo wręcz przeciwnie: pojawić się. Naprawdę się pojawić.

Tylko tchórze chowają głowy w piasek. A ja nie jestem tchórzem.

Na świecie nie ma przypadków. Słowa realisty? A może właściwe motto życiowe?... Nic się nie dzieje niepotrzebnie. Nic się nie dzieje przypadkowo. Wszystko jest "po coś". Wskazówki, drogowskazy, przestrogi i nauczki... Warto je analizować, warto je dostrzegać.

Nie śmiejmy się tylko ze śmiesznych rzeczy. Śmiejmy się ze wszystkiego. Śmiech to zdrowie!... - A ja tak bardzo kocham się śmiać.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Marudzisz;) Patrzenie w przeszłość nie jest niczym złym. Bo niby dlaczego miałoby być? Jeśli będziesz starała się tak panicznie uniknąć tego procesu, w końcu może stać się on Twoją obsesją;).

Lęki też czemuś służą, zakumpluj się z nimi, poznaj je i pozwól im przejść przez siebie (trochę jak w litanii Bene Gesserit:D). Organizm zawsze podejmuje najlepsze według niego decyzje, by nas chronić. Jeśli są one nieadekwatne, zawsze można je przewartościować i zmienić.

Swoją drogą, rozejrzyj się, codzienność nie jest szara. Jest jak zmieniający się kalejdoskop, zawsze inna i niepowtarzalna. Powiedziałabym, iż cnotą jest umieć dostrzec ją bez interpretacji, w nagim, zaciekawionym, pełnym uwagi zdumieniu, pozbawionym jednak nadmiernej ekscytacji.

Pamparampampam:p

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.