Konkury  zobacz opis świata »

Dopis 8: Rafi , Rafiiii górą! Nie mogę się...

« poprzedni dopis
 

Daguniek 5

Od: 28.08.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 18,


***Rafi, Rafiiii górą! Nie mogę się nacieszyć, aż mi same pantofle tańczą. Widział mnie błazen, jak podglądam, co na sali królewskiej się dzieje, ale oczko tylko puścił i pognał do tatka. Błyszczą oczy Rafiego, a mnie kolana odmawiają posłuszeństwa.

Tylko co tatko z tym nieszczęsnym Bartoszem zrobi? Obiecał stracić tego, co na zagadkę odpowiedzi nie będzie znać.- To była pierwsza zagadka, Rafaelu - słyszę głos tatka. - Rzeczywiście ją odgadłeś i... Najpierw jednak rozprawić się muszę z tym oto chłopkiem.Łomatko, łomatko, co zrobi tatulo?- ...podejdź więc tu, Bartoszu...

- Ale ppppanie...

- Jak powiedziałem, tak właśnie zrobię. Na słowo Króla Ula liczyć zawsze można i ze słowem Króla Ula trzeba się liczyć. Rozumiesz, Bartoszu? - spytał tatko, ale odpowiedzi nie oczekiwał. Jakiś książę chowa głowę z ramionach, inny nerwowo przestępuje z nogi na nogę. - Powiedziałem, że jeśli nie odpowiesz, Bartoszu, twoje ciało do mnie należeć będzie. Zgadza się?

- Nnnn... Tak, Wwwwasza Wwwwysokość... - wyjąkał Bartosz.

- Dlatego wymierzam ci karę...Zakryłam uszy, żeby nie słyszeć więcej. Biedny Rafi, teraz na pewno wystraszy się ojca i cały czas myśleć będzie tylko o tym, co z nim się stanie, kiedy związany zostanie z królewską rodziną... Jeśli tatko skróci teraz Bartosza o głowę... Nie!- ...łajno końskie, Bartoszu. - Dobiegł mnie głos tatka. I strażnik odprowadził Bartosza. Domyślam się już, jaką mu naszykował tatko karę. Hihih, ma poczucie humoru, ojczulek! I jaki litościwy jest dla swych poddanych, uwielbiam go, uwielbiam! A tych kup końskich sprzątanie to będzie kara, będzie... Siedemdziesiąt cztery królewskie konie i Bartosz... - komiczny widok to będzie. Ale ja przecież do stajni nie wchodzę to nie zobaczę go. I bardzo dobrze, niech ma, niech ma! W końcu nie dość się o mnie to chuchro postarało!

Ale... Czy to znaczy, że te oczy, barki, ten tors ponętny, te usta... aaaa, są już moje?!O, o! Następna zagadka!

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.