SatANie  zobacz opis świata »

Dopis 3:Ricki zmieszał się , co jest zrozumiałe...

« poprzedni dopis
 
Ricki zmieszał się, co jest zrozumiałe ,gdyż denerwowanie Szatana zawsze jest niebezpieczne, bez względu na okoliczności. Jednak dziś wszystko uchodziło bez większych konsekwencji. To był dobry dzień tam, w piekle.

- Sprowadzisz nam jedną duszyczkę.- Oznajmił Lucek.

- Jaką duszę?- Zainteresował się diabelski agent.

- Piekielną, co nie Luciu?- Zagruchał Szatan, żyjący zgodnie z zasadą: „Żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek”, złośliwi dodawali też: „raz zwierzaczek”, ale w tej historii nie ma miejsca na złośliwe pomówienia.

***

Mary nie mogła zasnąć. Kręciła się po mieszkaniu i z roztargnieniem zbierała porozrzucane po pokoju akta. Około północy wpadła na genialny- według niej- pomysł, postanowiła odwiedzić jedynego członka agencji niebiańskiej którego mogła nazwać przyjacielem.

Sięgnęła po telefon, adresat połączenia odebrał po pierwszym sygnale.

- Judaszu, jesteś w domu?

***

Ricki podrapał się po smoliście czarnej czuprynie i wyszczerzył zęby, dzięki którym korporacje produkujące pasty do zębów zasypywały go ofertami współpracy.

- Nie ma sprawy szefie. Ale co z nią?- Wskazał głową Kasię.

- Nie bój się, poradzimy sobie…- Caryca słysząc te słowa zarumieniła się uroczo. Ricki zaczął niemal żałować, że nie zostaje na dłużej, ale co począć? W imię piekła!!! Diabelsko przystojny diabeł zasalutował i odleciał do apartamentu, zdążywszy posłać Kasi całuska w powietrzu, którego to (całuska) przyjęła z takim zachwytem, że nawet Szatan poczuł ukłucie zazdrości.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

'zrozumiałe[bez spacji],[ ]gdyż denerwowanie...''genialny[ ]-według niej[ ]- pomysł''niebiańskiej[,]którego mogła...''„Żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek”, złośliwi dodawali też: „raz zwierzaczek”, ' - Przy tym zmarłam.Za cały wpis ;]

Za zwierzaczka :D

Judasz popełnił samobójstwo - żadnym sposobem nie mógł trafić do nieba...

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.