Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 835:Rozczarowanie . To jest to słowo , którego...

« poprzedni dopis
 

susie9 77

Od: 09.06.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 108,


Rozczarowanie.
To jest to słowo, którego się nie lubi. Które jest jak chłodny wiatr, omiatający ciałem. Które sprawia, że wstrząsają tobą dreszcze.
Właśnie to ostatnio mnie spotyka. To, co było, już nie powróci - zginęło gdzieś, gdzie sfera najodleglejszych marzeń ma swych zapomnianych pobratymców.
Przedstawię to tak: miałam koleżanki. Ale nie takie ze szkoły, na które patrzy się spod oka i zastanawia, czy ten cały "ich chłopak" to Bartek z równoległej, czy znowu ściemniają. To było koleżanki z podwórka. Te, z którymi spędzałam praktycznie całe wakacje. Kiedyś.
Teraz wszystko nabrało nowego tempa. Jedna rozmowa i bam! - ktoś pociągnął za spust. Niestety, pocisk trafił w najwrażliwsze miejsce. Serce.
Czasem droga do niego jest niemożliwa. Ale duma, ambicja - to właśnie to kieruje umysłem człowieka. Niestety, niechcąco uwolniony pocisk trafia w bardzo złe miejsce.
Wówczas dotychczasowa znajomość się wali. Jak mur. Mur, w którego walnęła zagubiona bomba. I psychopata za kierownicą.
Wszystko, co tylko ptaszki zaćwierkają, od razu jest na "nie". Rzuca się w nie kamieniami, a do dzieci dołączają jeszcze inne, których nie było na ulicy od dawna - przyszły z innego osiedla i pomagają. Pomagają w obalaniu pomysłowości i kreatywności młodego pokolenia. Pomagają w przeszkodzeniu. Pojednania się.
Ptaszki odlatują. Wolą inne osiedle, gdzie znajdą kawałki chleba, ciepłe gniazdko... Tam nie ma dla nich miejsca.
A dzieci z innego osiedla? Zadomowiły się i wspaniale zaaklimatyzowały na ulicy ptaszków. Teraz przychodzą tam często. I odbierają im wszystko.
A gdy ptaszki znów zaćwierkają, tamte dzieci mają ochotę się z nimi pobawić. I te z ulicy też. Te zdradzieckie. Nielojalne. One też.
Ale potem dzieci z innego osiedla muszą iść do domu. Wówczas dzieci z ulicy również rezygnują i odchodzą.
A ptaszki płaczą...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Nie da się TEGO lepiej ująć.
A ja niestety wiem o co Ci chodzi.
To smutne.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.