Kroniki pięciu żywiołów - Piąty żywioł  zobacz opis świata »

Dopis 7:Rozdział 1 Shorel , bo...

« poprzedni dopis
 

safari 2

Od: 11.08.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 74,


Rozdział 1

Shorel, bo takie zostało nadane chłopcu imię, został wychowany przez bezdzietne małżeństwo, które go znalazło samego w lesie. Mieszkali na skraju buszu, w zbudowanym przez nich samych domku, w którym traktowali Shorela jak własnego syna. Będąc z dala od ludzi wiedli spokojne życie, zbierając lecznicze zioła i rąbiąc drwa, których większość była wywożona na sprzedaż do miasta oddalonego o co najmniej dziesięć kilometrów od nich.

Było słonecznie i ciepło, chłopiec był bardzo poruszony myśląc o następnym dniu, ponieważ kończył szesnaście lat, a to wiek, w którym młody człowiek wkracza na ścieżkę dorosłości. Młodzieniec ledwo wytrzymywał na miejscu, będąc w radosnej euforii na myśl o nadchodzącym, szczególnym dniu. Matka wraz z ojcem byli bardzo dumni ze swego adoptowanego syna, którego tak dobrze wychowali. Chłopak chętnie pomagał swym przybranym rodzicom w różnych czynnościach i nigdy nie słyszano od niego, by na cokolwiek narzekał.

Shorela obudziły promienie słońca wpadające przez okno w jego pokoju. Wstał, przeciągając się podszedł do okna i oparł się o parapet. Wyjrzał na zewnątrz na błękitne, letnie niebo, spoglądając na poruszane wiatrem chmury, przesuwające się tuż nad nim. Patrząc tak na płynące białe obłoki, przypomniał sobie, co go dziś czeka i uśmiechnął się radośnie, myśląc o tym.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.