Kroniki pięciu żywiołów - Piąty żywioł  zobacz opis świata »

Dopis 14:Shorel bał się...

« poprzedni dopis
 

eworm 23

Od: 29.03.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 101,


Shorel bał się. Był po prostu przerażony - słyszał różne opowieści o Mrocznych Łowcach. Byli podłymi porywaczami i nie mieli litości dla swych ofiar. Porywali wszystkich - od małych dzieci po staruszków. Za dobrą cenę sprzedawali biedaków na targach niewolników. Było to od dawien dawna zabronione, ale oczywiście Mroczni Łowcy drwili z prawa. Ich znakiem rozpoznawczym był znany i budzący strach symbol - tatuowali go sobie na czole.

Uwięziony w wozie Shorel, z przerażenia nie mógł zasnąć. Obserwował Łowców, obawiając się, że gdy tylko uśnie, oni dopadną do niego i... sam nie wiedział, czego się obawiał, ale było to zbyt straszne, aby chociaż myśleć o drzemce.

Pod koniec dnia jednak doszedł do wniosku, że porywacze mogli zrobić mu w każdej chwili mnóstwo przerażających rzeczy, a on nie mógłby się obronić. Nie miało więc sensu ich czekanie na jego sen. Tak wyczerpany, że obojętny na niebezpieczeństwo, Shorel padł na podłogę wozu i zasnął.***Kiedy się obudził, była noc. Minęła chwila, zanim zorientował się, gdzie jest i co mu zagraża. Przez kilka chwil rozglądał się z przerażeniem, wyrzucając sobie sen. "Jak mogłem pozwolić sobie na spanie w takiej sytuacji?". Musiał jednak przyznać, że po odpoczynku rozjaśniło mu się nieco w głowie. Mimo to, wciąż był przestraszony.

Panował mrok. Noc była ciemna, a do tego Shorelowi zdawało się, że jadą przez las. Po chwili zauważył niedużą, ciemną sylwetkę postaci, skulonej w drugim końcu wozu. Przez chwilę nie wiedział, czy cieszyć się z towarzystwa nowego porwanego, gdy osoba ta przeciągnęła się, podeszła bliżej do Shorela i uśmiechając się (UŚMIECHAJĄC SIĘ! - Chłopiec nie mógł w to uwierzyć!) powiedziała:

- Siemasz. Jestem Gront. Ciekawe, co ci Mroczni Łowcy z nami zrobią, nie?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Dzięki za tan dopis ;-)

Miałam w głowie straszną pustkę co dalej napisać.

Pisz dalej.

Taka drobna uwaga: w poprzednim wpisie (mojego autorstwa), Shorel i wszyscy więźniowie są skuci, wiec nie mogą swobodnie się poruszać. Dalej, hmmm... Człowiek wytrzyma 4 dni bez snu, ale wątpię, żeby nastolatek, na dodatek po nieprzespanej, męczącej nocy był w stanie nie zmrużyć oka przez dwie doby.

Fajny wpis.

Pozdrowienia, pisz dalej, plusik na zdrowie

*tylko uśnie[,] oni dopadną

*sam nie wiedział[,] czego

*obudził[,] była noc

*chwila[,] zanim zorientował się[,] gdzie

*Mimo to[,] wciąż był

*niedużą[,] ciemną

*wiedział[,] czy cieszyć się

*Ciekawe[,] co ci

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.