Kolekcjoner. Ksiega Snów  zobacz opis świata »

Dopis 18:Siedzę w fotelu , przed sobą mam tylce...

« poprzedni dopis
 
Siedzę w fotelu, przed sobą mam tylce karabinu maszynowego i celownik. Prawa dłoń ściska knypel, lewa spoczywa na manetce gazu.

Mechanik podaje komendę: Kontakt.

Przekręcam wyłącznik. Mechanik mocno zakręca śmigłem, silnik prycha i zaskakuje, śmigło zmienia się w wirujacy, przezroczysty dysk.

Podstawki spod kół usunięte, daję pełny gaz i mój Nieuport rusza na start. Po chwili jestem w powietrzu i dołączam do klucza.

Nabieramy wysokości. Na jakichś tysiącu dwustu metrach przelatujemy nad linią frontu. Dowódca daje znak ręką, odbezpieczam karabin i naciskam spust. Vickers wypluwa krótką serię.Tamci wypadają na nas z góry, od słońca. Formację prowadzi czerwony trójpłatowiec. Nasza eskadra łamie szyk, rozlatujemy się w różnych kierunkach, by zgubić wrogie myśliwce ze swoich ogonów.Czerwony Fokker trzyma się moich pleców jak przyklejony. Kręcę figurę za figurą, ale wszystko na próżno, Czerwony Baron powtarza każdy mój manewr i skraca dystans. Strzela!Pociski dziurawią płat mojego sesquiplane'a, uderzają w kadłub. Spod osłony silnika wypełza płomień.*****To był bardzo realistyczny sen, obudziłem się i przez dobrą chwilę nie mogłem się ruszyć. Sprawdzalem, czy nie jestem ranny. Dopiero po pewnym czasie oprzytomniałem.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

*[ś]ciska

*P[rz]ekręcam

*wiruj[ą]cy

*usuni[ę]te

*naciska[m]

*[z] góry

*ró[ż]nych

*real[i]styczny

*Sprawdza[ł]em

*n[ie]


Muszę dodać, że podobne sny miewam często. To chyba wynik mojego fijoła na tle modeli i lotnictwa.PS. sesquiplane oznacza po polsku "półtorapłat"

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.