Księżniczka  zobacz opis świata »

Dopis 42: Siedziała na trzepaku ....

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Siedziała na trzepaku. Nogami o obdartych kolanach wesoło machała w powietrzu. Włosy miała splecione w dwa mysie ogonki, a zielona sukienka była ubrudzona obiadem i innymi niezidentyfikowanymi substancjami. Przyszedł do niej jej chłopak. Miał sześć lat i brak dwóch mlecznych jedynek. Przyniósł jej kwiatka ukradzionego z ogrodu sąsiadki.

- To dla ciebie, Księżniczko. - Powiedział sepleniąc i podając Jej kwiat.

Ona uwierzyła, że jest księżniczką.*Dziesięć lat później siedziała przy piwie w jakimś podrzędnym barze. Włosy koloru mysiego były teraz piekielnie żółte, zielona sukienka zniknęła i pojawiła się kusa miniówka i obcisły top. Przyszedł do niej facet. Złoty łańcuch i włosy na żel to jego dwie, jedyne zalety. Przyniósł jej małe zawiniątko.

- Po tym poczujesz się jak Księżniczka. - Przesunął paczuszkę w Jej kierunku. Kochał Ją swoją narkomańską miłością, miłością fizyczną.

A ona zażyła i znów uwierzyła, że jest księżniczką.*Jakieś piętnaście lat później, gdy urodziła dwójkę niechcianych dzieci wyszła za mąż. Człowiek porządny i pracowity, przyjął dzieci jak własne. Pokochał ją jak nikt inny. Na ślubie miała piękną białą sukienkę. I welon.

- Jak Księżniczka. - Szeptali goście w ławkach, gdy szła przez kościół.

Ona jednak wiedziała, że nie jest Księżniczką. Tego dnia nie była Księżniczką. Była Królową.*Czterdzieści lat później siedziała w bujanym fotelu i robiła na drutach sweterek dla wnuczka. Przyszedł do niej Jej mąż. Stary, schorowany człowiek i z oddaniem pocałował ją w siwą głowę.

- Przez całe życie byłaś moją Księżniczką. - Powiedział siadając na głębokim fotelu.

Uwierzyła, że jest Księżniczką.

Dla osób, które Cię kochają zawsze będziesz kimś wyjątkowym. Księżniczką.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Piękne!!! Zbieram wolne głosy, by nagrodzić ^^.


:*

Krótkie, treściwe. Piękne.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.