Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 32: Siedziałem nad tym długo . Wena dopadła...

« poprzedni dopis
 

Drache 42

Od: 11.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 4,

Dopisów: 172,


***

Siedziałem nad tym długo. Wena dopadła mnie około 22 chyba, czy może nieco później. Więc usiadłem i zaczęłem pisać. Rodzice śpią, obok chomik z drugim próbują wydostać się z klatki i terrarium, a ja siedzę i piszę, jakby ktoś mnie kawą napoił i ciągle prądem raził. Rozdział jeden, drugi i kolejne. To, na czym miałem pracować, w połowie rozbudowane, a druga połowa czeka na odpowiednie pomysły.

Potem przesłałem to autorowi. Tak, ja nie podejmuję się tak wielkiego zadania, ja tu tylko dopisuję, co mogę i chce. Dziś odesłał. Kilka komentarzy, ogólnie jednak jest dobrze. A to oznacza, że czas przysiąść, czas wziąć się za to jeszcze raz, poprawić to i owo, całość jeszcze bardziej rozbudować, dostawić nowe rozdziały...

Czasami martwię się, że wypalę się jak zapałka. Że pewnego pięknego dnia dojdzie do mnie straszna prawda, że cały zapas wiedzy po prostu się wyczerpał, a nowej dostawy nie będzie. Pragnę tego uniknąć, bo co mi po zdolnościach, które wielu docenia, jak nie będę wiedział, o czym pisać? Tylko twórcza emerytura, w młodym wieku. Brr.

Na szczęście mam pod dostatkiem inspiracji. Zawsze znajdzie się jakaś myśl przewodnia, jakiś pomysł, jakaś prosta idea, którą potem przekuwam w coś większego. I to jest w tej robocie piękne - dwa słowa, a ja już wiem, jak zrobić z nich dwa, cztery i sześć zdań.A teraz... Tak tu cicho i spokojnie... Brata nie ma, lekarze wysłali go do sanatorium, bo z kręgosłupem miał problemy. Nic wielkiego, ale się uparli. Do września go nie będzie, jego laptopa zresztą też nie. Ja tu siedzę, nie mam z kim pogadać, więc ratunkiem zostają tylko znajomi. Tylko dlaczego nie mogę mieć rozmówcy bliżej, na wyciągnięcie ręki? Bo ktoś uznał, że trzeba go leczyć. Słodko, naprawdę, tylko dlaczego dopiero teraz?

A, mniejsza, teksty na mnie czekają. Jak zwykle zresztą.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.