Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 11: Skupił uwagę na opasce...

« poprzedni dopis
 
***

Skupił uwagę na opasce zawiązanej na głowie dziewczyny. Czerwony materiał zakrywał jej oczy, okrywał szalem niedowartościowania oraz poczucia niższości. To, co musiała przeżywać ta istota, przerażało go. Jak żyła, nie mogąc ujrzeć zachodu słońca? Czym jest rozmowa bez spoglądania w oczy rozmówcy? Na jego twarzy pojawił się paskudny grymas. Zacisnął dłoń na rękojeści miecza, spojrzał w kierunku walczącej grupy. "No dalej! Czemu nie pomścisz krzywdy tej niewinnej istoty?" Zrobiło mu się słabo, oparł się o konar rosnącej obok sosny. Chropowata kora przyjemnie muskała jego skórę "Nie okazuj słabości!" Przed jego oczyma przewijały się najdziwniejsze wizje. Anioły wrzeszczące z bólu, konające niewinne istoty. "Anioły zasługują na śmierć." Głos był wyjątkowo nieprzyjemny, metaliczny, docierał do krańców jego świadomości.

"Co się ze mną dzieje?"

Syk klingi, ocierającej się o pochwę. Przez chwilę, która wydawała się być wiecznością, wodził wzrokiem po ostrzu. Zapragnął krwi... Chciał poczuć jak ostrze przebija ciało ofiary.

Słodki, melodyjny głos przywrócił go do życia, odpędził zło, jakie kłębiło się wokół niego. Śpiew odgrodził go od reszty świata, ukazał dobro, białe niczym obłoki krążące po niebie. Czuł rozkoszne ciepło, które otulając go szeptało słowa otuchy. Jego powieki z trudem opierały się ciężarowi, jaki na nich spoczywał.

Potyczka zakończyła się. Kompania kierowała się w ich kierunku, na jej czele Anioł.

Raevan próbował skryć myśli, jakie przed chwilą nim wstrząsnęły, narzucając na nie pozory skrytości oraz tajemniczości, umieszczając je na dnie swego umysłu. Anioł zbliżał się powoli, majestatycznie, wszystko wkoło niego zdawało się być piękniejszym niż w rzeczywistości. Pąki róż pęczniały, stawały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Twarz skrzydlatego zdradzała smutek i troskę. Elf nie był pewien czy była to troska wywołana walką czy spowodowana jego osobą.

Bał się przyszłości. Bał się siebie.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

*to[,] co musiała przeżywać

zło[,] jakieskryć[,] myśli[,] jakie - przecinek w złym miejscu
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.