Konkury  zobacz opis świata »

Dopis 1:Słońce wstawało nad krajobrazem pełnym łąk...

 

uran 38

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 79,

Dopisów: 516,


Słońce wstawało nad krajobrazem pełnym łąk, wrzosowisk i lasów w oddali. Przez środek tej urokliwej krainy biegł trakt szeroki na dwa wozy z okładem. Ubity jak należy ale z widocznymi śladami wozów i kopyt końskich.O tej wczesnej porze nie było jeszcze nikogo na trakcie, wszak niebezpiecznie podróżować nocą, gdy z oddali dobiegł tętent konia. Po chwili pojawił się jeździec w brązowej opończy z dyndająca na plecach trąbką syganłówką i torbą na przesyłki u boku. Pędził co koń wyskoczy, więc może warto ruszyć za nim by zobaczyć dokąd i z czym zdąża.W chwilę później jeździec zobaczył niewielki gród otoczony fosą z opuszczonym mostem. Nie zwalniając wpadł na most tak głośno, że tętent konia przepłoszył kaczki pływające wokół mostku. Dalej jeździec wpadł w wąskie jeszcze pustawe uliczki i skierował się ku rynkowi. Na rynku stanął gwałtownie spinając konia i prawie, że siłą rozpędu zeskakując z niego tuż przed podestem do kolumny w rynku. Jeździec bezzwłocznie wskoczył na ów postument i zaczął głośno wygrywać na trąbce krótki sygnał przerywany głośnym zawołaniem:

- Nowe wieści z zamku przynoszę. Zbierzcie się tu waszmościowie i waszmościny by usłyszeć orędzie królewskie.

Na to wezwanie ludzie obecni w rynku zaczęli z zaciekawieniem podchodzić do stóp kolumny. Z okien kamieniczek przy rynku zaczęły się też wychylać zaciekawione gęby.- Orędzie królewskie o księżniczce na wydaniu - głośno wykrzyczał posłaniec.

Wywołało to głośne poruszenie wśród tłumu.

- Już tak wcześnie? - pytali jedni.

- No nareszcie. Przecież to już stara panna - odzywali się inni.

- Poszukuje się poważnego i godnego roli małżonka naszej córki, księżniczki Anny, męża. Kandydaci mogą się zgłaszać do zamku osobiście lub pierwej listownie, po czym zostanie im wyznaczon termin audiencji królewskiej. Ja król osobiście sprawdzę czy kandydat godzien jest księżniczki. Ostrzega się niegodnych by lepiej w trosce o własne zdrowie nie stawali w konkury, bo rozzłoszczony bezczelnością mogę jaką krzywdę nieszczęśnikowi zrobić.

Będziemy jednak cierpliwie szukać kandydata aż do skutku. Nie spoczniemy aż znajdziemy.

Wasz KRÓL UL WIELKI

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

OPIS ŚWIATA:
* ciekawiej[,]
* wśród [W]as.
* królową[,]
* przygnieci[e]
* momencie[,]
* wpis[,]
* z listem[,]
* przyjazd[,]
* Oczywiście[,]
* konku[r]ować[,] tylko
* nie wiem[,]
* tak odważni[,]
* postać[,]
* dziewczynę[,]
* na wydaniu[,]
* konkurentów[,] itp.
* Mogą si[ę]
* gapie[,]
* byleby zbytn[i]o
* też tych[,]
* swą rolę[,]
* proszę się[,]
* możliwości[,]


WPIS:
* krajobrazem[,]
* trakt[,] szeroki
* należy[,] ale
* nocą [-] gdy
* z dyndając[ą]
* syg[na]łówką
* za nim[,] by
* zobaczyć[,]
* gród[,]
* Nie zwalniając[,]
* kaczki[,]
* gwałtownie[,]
* i prawie[/,] że
* sygnał[,] przerywany
* przynoszę[!]
* tu[,] waszmościowie
* waszmościny[,]
* królewskie[!]
* ludzie[,]
* w rynku[,]
* na wydaniu[!]
* - No[,]
* ["]Poszukuje się
* {- Poszukuje się poważnego i godnego roli małżonka naszej córki, księżniczki Anny, MĘŻA.} - z kontekstu zdania to jest niepotrzebne
* Ja[,] król[,]
* sprawdzę[,]
* niegodnych[,]
* Nie spoczniemy[,]
* WIELKI["]


Bardzo ciekawie to opisałeś, Uranie. Podoba mi się pomysł i zgrabne jego ujęcie, za co należy się, niewątpliwie, plus. :)


Dzięki.
Dzięki serdeczne.

Powiem tak: za grosz pomysłu na te opowiadanie. Wogóle nie przemyślane, chaotyczne, nieskoordynowane. Nic dobrego z niego nie będzie. Pomysł niezły. Wykonanie do bani. Bez urazy ale takie "błędy" są, że nie wiadomo jak to dalej może się logicznie toczyć. Zwłaszcza Król się nie przyłożył w tym opowiadaniu. Zamiast jakoś panować nad sytuacja by było ciekawie, a nie za szybko, wychodzi niewiadomo co. Ulatniam sie z tego opowiadania. PuFFF


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.