Uczucia odległe jak...  zobacz opis świata »

Dopis 41: Słowo . Narzędzie w ręku człowieka . Broń...

« poprzedni dopis
 
***

Słowo. Narzędzie w ręku człowieka. Broń, która śmiertelnie rani bądź zabija od razu. Jesteśmy na nie skazani. Słowo to dobrodziejstwo, które wypowiedziane przez człowieka staje się przekleństwem. Zbyt często. Rani, bo słowo to fabryka energii, często złej energii. Nie zważamy na to. Sztukę wypowiadania słów, wyrażeń, zdań opanowaliśmy do perfekcji. Mówimy zdecydowani zbyt dużo.Ble, ble, ble.

My, ludzie, depczemy własne słowo a nie zauważamy cudzego, chyba, że godzi prosto w serca nas samych. Tak, zachowujemy się jak malutkie dzieci, które są tak niewinne, nie wiedzą, że wypowiedzianego słowa nie da się cofnąć.

Nastały ciężkie czasy dla słowa. Nie słyszymy, gdy cichutko piszczy i błaga, by nie zostało wypowiedziane. Nigdy.Słowo, które jest po to, by ludzie się dobrze rozumieli, stało się kością niezgody. Oczywiście nie musi tak być, ale jest. Dlaczego? Bo obowiązuje wolność słowa, a my, nie mając żadnych wytyczonych granic, przekraczamy te niewidzialne.Dlaczego tak rzadko mówimy dobre słowo? Przepraszam, dziękuję- krótkie i proste. Dziś trudniejsze niż wulgaryzm czy obraza. W potoku słów zapominamy o kulturze języka. Dlaczego tak rzadko wypowiadamy dobre słowo? Chyba dlatego, że nie potrafilibyśmy go przyjąć z godnością.rurka
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Bravo;]

Ładne i mądre:)\"Dlaczego tak rzadko wypowiadamy dobre słowo? Chyba dlatego, że nie potrafilibyśmy go przyjąć z godnością\" podoba mi się to stwierdzenie.

Zgadzam się z Is... mądre i ciekawe przesłanie :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.