Mazbah  zobacz opis świata »

Dopis 34: Słynne...

« poprzedni dopis
 
- Słynne miasto grzechu - odparł Caev zapatrzony w rzeźbę jednorękiego Pocerr’a, wieńczącą główną bramę.

- Tak, Ams-Vegas wciąga jak bagno. Tutaj dostaniesz praktycznie wszystko, na co masz ochotę, jeśli oczywiście pozwoli ci na to zawartość sakiewki.

- Słyszałam, że to świetne miejsce do zarobienia paru monet - Katia włączyła się do rozmowy. - Pewnie każdy z nas chciałby pozałatwiać tu swoje sprawy. Proponuję zatem się rozdzielić.

- Dobrze więc, spotkajmy się w tym miejscu przed zachodem słońca. - Folsten podążył w głąb miasta.

- Katia, uważaj na siebie. Taka piękna kobieta na pewno przyciągnie uwagę wielu napalonych mężczyzn. W razie czego, strzelaj im z łuku prosto w krocze!

- Zapamiętam tę radę - kobieta uśmiechnęła się subtelnie. - A teraz chodźmy.***

Każdy z bohaterów ruszył w swoją stronę. Druid, jak to z druidami zwykle bywa, skierował się w stronę targowiska z ziołami i przeróżnymi specyfikami. Katia, jak to kobieta, zawędrowała do salonu piękności prowadzonego przez urocze elfki. Caev, jak to Caev, szwendał się po mieście bez bliżej określonego celu. Idąc tak, wojownik mijał różnych ludzi, mniej lub bardziej szpetnych. Jeden mężczyzna szczególnie przykuł jego uwagę. Miał długie białe włosy. Zupełnie jak on sam. Dodatkowo jego szyję zdobił medalion w kształcie wilczego pyska, a na plecach niczym kołczan, przewiesił dwa piękne miecze. Obcy spojrzał na Caeva swymi przerażającymi oczyma. W tej chwili dla wojownika wszystko stało się jasne.

- Heh, takie źrenice mogą mieć tylko ćpuni. Ten zapewne ukradł oręż swemu ojcu oraz biżuterię matki, aby sprzedając je, mógł w końcu zaspokoić swój narkotyczny głód. Już niżej upaść się nie da... - odparł w duchu Caev, dumny ze swego dedukcyjnego rozumowania.

W końcu Białowłosy zawędrował na rynkek miasta. Tłum ludzi otoczył kołem spory plac pośrodku. Wojownik podszedł bliżej, by poznać cel owego zebrania...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Tak. Tak by było najlepiej. Cieszę się, że tak szybko zareagowałeś - opo nie jest blokowane dzięki temu :)Pozdrawiam...

Dobrze, aby kolejnym wpisem był przerywnik pphilipsa. Następnie ja dorzucę drugą częśc mojego, a dalej niech się już dzieje wola nieba... To taka mała prośba...

Masz tu plusa za "ćpuna" :). Fajne nawiązanie do "Wiedźmina".

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.