SMOKI - galeria rysunków i opisów  zobacz opis świata »

Dopis 13:Smoki często mylone są z bazyliszkami...

« poprzedni dopis
 

Trolli 45

Od: 22.10.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 8,

Dopisów: 241,


Smoki często mylone są z bazyliszkami. W porównaniu ze szlachetnym i pięknym obliczem smoka, bazyliszka można nazwać śmiało nazwać najohydniejszym stworzeniem na świecie. Raz opisywano je jako gigantycznego koguta z żółtymi piórami i szerokimi, kolczastymi skrzydłami. Oczy mają krwistoczerwone, z wężowym ogonem wyposażonym na końcu w skorpionie żądło. Kiedy indziej bazyliszek to mała, pierzasta jaszczurka.

Bazyliszek, zwany także kuraliszkiem, jest określany jako ptak, a jego najgroźniejszym wrogiem (prócz srebrnej tafli lustra) jest łasica lub kogut. Słysząc pianie tego ostatniego, bazyliszek pada na ziemię i dostaje śmiertelnych drgawek.***

Wyverny, podobnie jak francuskie gargule czy półboski indyjski naga, należą do gatunków smoków, lecz w hierarchi smoczego gatunku znajdują się na szarym końcu.

Wyverny (czyt. łajwern)często umieszczano w europejskich herbach szlacheckich. Według różnych źródeł wywerny są głupsze, mniejsze i słabsze od smoków europejskich. Charakteryzuje je brak przednich łap, za to tylnie są mocno umięśnione i nieproporcjonalnie długie.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.