SMOKI - galeria rysunków i opisów  zobacz opis świata »

Dopis 43:Smoki są z przyrodzenia ciężkie ich...

« poprzedni dopis
 

zamarly 18

Od: 10.12.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 43,


Smoki są z przyrodzenia ciężkie - ich żywioły to woda, ziemia, skała i podziemie. Włości Czarnogłowa, jego carstwo, rozciąga się zaś od Żywiołu Nieba, przez Powietrze i Ogień do żywiołu Pioruna i Błyskawic. Dlatego Smoki choć z natury sumienne, są opieszałe wedle woli Czarnogłowa. Na niebie i w powietrzu czują się nieswojo. Najlepiej czują się w jaskiniach, skalnych grotach, jamach ziemnych, na dnie jezior a w najgorszym razie na bagnach. Nieraz kryja się tak długo, że Czarnogłów przez innych bogów musi ich siłą z tych kryjówek wyciągać. Często Perun albo Perunic lub Swaróg z użyciem toporów, młotów i mieczów dobywają ich z dna po czym za łeb wśród grzmotów i błyskawic, wciągają na niebiosy, by stawić przed oblicze Praoćca - Władcy Smoków.

Barwy smoków to: brunatna, czarna, granatowa, szara, popielata, brązowa, buraczana, krwista, bura, ciemnozielona, trawiasta i zielononiebieska.

Żmijowie mają przyrodzenie wysokie - ich żywiołem jest ogień niebiański, powietrze, światło i przestrzeń przestworzy. Żnuje najchętniej sadowią się w promieniach słonecznych, unoszą wysoko nad chmurami, przebywają na szczytach gór i skalnych półkach. W lasy prawdziwe, w wody i błota zapuszczają się tylko z konieczności, gdy im nakazano jakieś zadanie wykonać.

Barwy Żmijów to: biała, kremowa, jaskrawożółta, żółta, niebieska (sina), błękitna, stalowa, srebrzysta, różana, złocista, liliowa, miedziana i jaskrawoczerwona.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.