SMOKI - galeria rysunków i opisów  zobacz opis świata »

Dopis 52:SmokiCzerwone Czerwone...

« poprzedni dopis
 

Asasin 8

Od: 02.01.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 22,


Smoki-CzerwoneCzerwone smoki to gatunek najchciwszy z nich wszystkich. Nieustannie starają się powiększać swe i tak ogromne skarbce. Należą też do istot niezwykle próżnych. Zawsze są dumne i nie ukrywają pogardy, która obdarzają wszystkich.Łuski smoczątek są dość małe i lśniące, barwy szkarłatu. Dlatego też tak niewielkie smoki, drapieżcy i myśliwi z łatwością by dostrzegli. Pozostają, więc one pod ziemią i nie wychodzą na powierzchnię, dopóki nie będą w stanie o siebie zadbać. Łuski smoka, który jest już duży, nabierają barwy ciemnej czerwieni, nie lśnią również już tak mocno; ponadto przy brzegach matowieją. Im smok starszy, tym łuski większe, grubsze i twardze.Grzebień na karku oraz skrzydła stwora mają barwę popielato-niebieską lub purpurowo-szarą, te części gada również ciemnieją w miarę upływu lat. Również źrenice czerwonego smoka bledną z wiekiem, tak że u najstarszych oczy maja kolor roztopionej lawy.Czerwone smoki żyją w dużych jaskiniach ciągnących się daleko w głąb ziemi. Ich rozgrzane ciała sprawiają, że ściany pieczar migoczą. W leżach tych smoków unosi się również charakterystyczny odór siarki i dymuGdzieś nieopodal siedziby tych gadów musi znajdować się wysoki szczyt, z którego smok obserwuje swoje terytorium - czyli wszędzie tam, gdzie sięga jego wzrok. Czasem owym wysoko położonym miejscem może zainteresować się srebrny smok, przez co przedstawiciele obu gatunków są do siebie wrogo nastawieni.Czerwone smoki są mięsożerne, zamraczają ich ulubiona potrawa to młodzi ludzie lub elfy. Czasami zauraczają wieśniaków, by regularnie składali im w darze dziewice.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 15

Twoje ostatnie cztery wpisy tutaj to plagiat, najprawdopodobniej z tego forum http://www.rmfmaxxx.pl/forum/viewtopic.php?id=1534  bo nawet kolejność smoków i interpunkcję zostawiłes taką samą. Oczywiście możesz być uzytkownikiem SpyroPL, ale jeśli nie, to powinieneś zaznaczyć chociaż, że te teksty nie sa twoje, ale i tak autorowi wątku raczej nie chodziło o skopiowane skądś teksty, tylko coś własnego.


Zacznij pisać własne teksty i przestań wykorzystywać cudzą pracę, bo na tym portalu właśnie o to chodzi. O wkład własny.


Dostajesz minusy za plagiat, po jednym za każdy kolejny wpis, razem cztery. Istnieje nikła szansa, że jesteś uzytkownikiem tego forum i jeśli tak jest, poproszę o usunięcie tego komenta. Na razie - minusy.


powinnans dostać minusa. Piewszego za kłamstwo z rmfem, bo tak sie składa ze ja z tej z tej strony nie stjkorzystam wiec radze cie mnie przeprosic i przezyznac sie do bladu. dwa ze to gosc na tej stronie zrobil plagaiat ale o tym oczywiscie nie wiesz i znowu musisz sie przyznac do bledu. trzeciego bo sams stosujejsz plagiat. mam dowody orzed soba ale poki co, nie zamierzam ich uzyc, chyba ze mnie oficjalnie przeprosisz albo przyznasz ze sie grubo pomulilas.


Czy ty przeczytałeś to co napisałam? Tak ze zrozumieniem? Bo wyraz prawdopodobnie oznacza, że nie jestem pewna, czy to z tego forum to ściagnąłeś. jak się wrzuci twój tekst w google to wyskakuje kilkanaście stron z dokładnie ta samą treścią. I tak jak napisałam, jak dodasz do swoich wpisów nazwisko ich autrora albo przynajmniej źródło, poprosze o usuniecie mojego komenta. I jesli tekst skopiowałeś, nie ma znaczenia skąd, nie zamierzam cię przepraszać, bo nie mam za co.


I nie szantazuj mnie, bo to działa wtedy, kiedy człowiek ma cos do ukrycia. Ja nie mam.  Moje teksty sa moje i biorę za nie pełną odpowiedzialnośc, a jeśli kogoś cytuję, zaznaczam to wyraźnie w tekście. Jesli masz dowody, podziel sie, chętnie je zobaczę.  Nie przypisuję sobie czyichś słów i zasług, a jeśli coś zdarzyło mi się sformułowac podobnie do czegoś juz istniejącego, to jest to czysty przypadek. W twoim przypadku są to cztery wpisy identyczne z czymś, co już istnieje na sieci. Nie poprawiłes nawet błędów interpunkcyjnych. I na tej podstwaie zarzuciłam ci plagiat.


I jeszcze jedno: nie mam problemów z przyznawaniem się do błędu, jesli faktycznie go popełniłam. I jeśli tak się stało tutaj, moja godność nic na tym nie straci.


Asasin, czy jesteś autorem tych tekstów?


autorem stronki jest czesia. a texty wpisują wszyscy którzy cos znajada i cokolwiek wiedza o smokach.a stronki nie podam. niech ttsu zgadnie skoro uwaza sie za tką  mądrą.aaa i ja jestesm zarejestrowany na tej stronie . specjalnie dla tsu, ( KTÓRA TWIeRDZI ZE KORZYTAłem ze stronty rmfu) wklejam regulamin owej  strony, zeby udowonic stu, ze znaim wpisze cokolwiek , zeby NAJPIRERW 500 razy pomyslala:


Regulamin
niedziela, 20 stycznia 2008 0:35
1.Nie kopiujemy obrazków,
2.Nie piszemy przeklęstw w komentarzach,
3.Oceniamy strone,
4.Wpisujemy się do księgi gości,
5.Komentujemy,
6.Przestrzegamy regulaminu.


 


ot i cały regulamin strony.


A poza tym na róznych stronach można znalezć to samo o smokach. i nie ma autora, bo to jest podstwawoam wiedza o smoakch. wiec powtarzam jescze raz, zanim wpiszesz cokolwiek zastanow sie 5tys razy ok tsu?


Rozumiem, że nie jesteś właścicielem tych tekstów i skądś tam je sobie pożyczyłeś, ale nie rozumiem o co masz pretensje do tsu, napisała, że to plagiat bo to jest plagiat gdyż skopiowałeś tekst i wkleiłeś tutaj nie podając źródła. Mogłeś to zrobić ale warto podać autora tekstu, a jeżeli nie znasz to źrodło skąd go skopiowałeś.


Śmieszą mnie twoje dziwne argumenty, tsu ma pomysleć 500 razy o czymś, a o czym to nie wiadomo. Następnie ma pomysleć 5 tysięcy razy, heh, dziwne rzeczy piszesz, włącznie z tym regulaminem który mi wygląda na twojego autorstwa. Nie sadzę żeby tsu miała cię za co przepraszać. Wyluzuj :)


afra podałem ci linka wez i poczyatj sobie ten regulamin. Okzae szsie ze nie jest mojego autorswta


Zanim cokolwiek napiszę, zawsze nad tym myślę. To dlatego moje teksty i komentarze da się normalnie przeczytać, w przeciwieństwie do twoich, Asasin.


Teksty skopiowałeś i tym samym moje minusy są uzasadnione. To, że nie wiem z której konkretnie strony zostały ukradzione [bo plagiat to kradzież] nie spędzi mi ani sekundy snu z powiek, bo kompletnie mnie to nie obchodzi.


Nie jesteś dla mnie nikim wartym uwagi z literackiego punktu widzenia i zwykle ignoruję twoje wpisy. Ale nie oczekuj, że nie zareaguję na plagiat. To, że można znaleźć to samo na różnych stronach nic nie znaczy. Wystarczyło, żebyś napisał to własnymi słowami i juz byłoby w porządku. Ale ty skopiowałeś czyjąś pracę. Ktoś się kiedyś naharował pisząc to, a ty sobie to tak po prostu wziąłeś i potraktowałeś jak swoje.


I tyle z mojej strony.


 PS I gdzie te twoje wielkie dowody na mój plagiat? Po raz kolejny sprawdza się stare przysłowie, że mały pies najwięcej i najgłośniej szczeka?


PSS W tym regulaminie, który podałeś jest błąd ortograficzny i literówka. Lepiej daj znać moderatorowi tamtej strony, bo to wstyd.


Tsu, nie sądzę żeby rysunki zamieszczone w tym opowiadaniu były autorstwa osób które je tutaj zamieściły więc teksty też nie muszą być napisane przez osobę która je tutaj wrzuca, ale powinno być podane źródło skąd zostały zapożyczone. :)


okej, może faktycznie nieco mnie poniosło, Afro ^^" ale tak czy siak zdania nie zmienię, plagiat mnie odstręcza.


W sumie większość rysunków jest safari, który/która sam to tworzy :D 


Vee to świetnie, nie wiedziałam ale to nie zmienia faktu, że nie jest koniecznością zamieszczanie tutaj tylko i wyłącznie własnych prac. Wystarczy przeczytac opis świata. ;)


Staram się być obiektywna w swoich komentarzach i również wklejanie cudzych tekstów nie ma dla mnie sensu chyba, że są naprawdę wyjątkowe i warte przeczytania. Tsu, minusy uzasadnione jak najbardziej, masz prawo oceniać tak jak uważasz za słuszne. :)


Acha z tego co wiem tsu powiedzilaa ze jak nie jestem uczestnikiem podanego fotumto skoasuje komenta. ala znajac tsu nie skasuje choco ja nie jestem uczestniekim forum bo kasujac przyznalaby sie do błedu a tsu jets jak w tym przyslowie co je smnma podała


ja za dwód mam stronke wysłana w liscie do afro . pozdrawiam


Cytuję: " Oczywiście możesz być uzytkownikiem SpyroPL, ale jeśli nie, to powinieneś zaznaczyć chociaż, że te teksty nie sa twoje"


Naucz się czytac ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałam, że usunę komentarz jak sobie założysz tam konto. Ale jest inny sposób, który też jest w moich komentach, spróbuj poszukać.


Przysłowia najwyraźniej nie zrozumiałeś, ale to już nie mój problem.


A jeśli wysłałeś Afro mój wątek sprzed kilku lat z fantasyworld, to słowo, padnę ze śmiechu xD


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.