Wakacje Nietoperza  zobacz opis świata »

Dopis 12: Snapie ulotnił się z pokoju po angielsku...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Snapie ulotnił się z pokoju po angielsku. Niby oglądał obrazki, niby dumał. Tak dotarł do swojego pokoju. Zamknął drzwi i siadając na łóżku odetchnął głęboko.

- To nie może być prawda - szepnął patrząc na swoją walizkę. Była już rozpakowana, wszystko było ułożone w idealnym ładzie w porządku. Przy jednej szacie Snapa wisiała karteczka z napisem: "Widzę, że pensja nauczyciela jest bardzo niska i nie stać cię na piękne szaty, jutro zakupy. Twoja Is."

- To ja sobie poczytam - Severus drżącymi rękami wziął pierwszą książkę i usiadł na łóżku. Drżącymi rękami otworzył ją i zaczął czytać. Jedno zdanie po trzy razy, ponieważ zakupy z Isabellą wydawały się mu koszmarem.*

- Dlaczego te babeczki nie rosną? Mąkę dałam, cukier, jaja, bażancie odchody, zieloną korę z drzewa cytrusowego... - Isabella spojrzała podejrzliwie na mugolski piekarnik, a potem na chichotające skrzaty.

- Co źle?

- Trze...ba... włączyććć - Jedna ze skrzatek podbiegła do piekarnika i przekręciła pokrętło.

- Czego to ludzie nie wymyślą - powiedziała Isabella stosując jedno z trudniejszych zaklęć dotyczących zniakania brudnych naczyń, a pojawiania się nowych i lśniących czystością.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.