Spacepunk!

The_Stroy 3

Od: 27.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 13,


Opis świata:

Ogólnie cały pomyśl zakłada se na tym ze w pewnym momencie rozwoju Ziemi naszej ukochanej zaczęło grozić przeludnienie, brak surowców i tak dalej i tak dalej. Dlatego też zbudowano potężne i supernowoczesne okręty terraformacyjne będące wielkoskalowymi habitatami - i wysłano je poprzez pozaprzestrzeń (tunele czasoprzestrzenne) w głąb kosmosu. Nie odkryto żadnych "obcych" jednakże poprzez modyfikacje genetyczne przystosowano ludzi do panujących warunków, powodując dywergencję.

Okręty te to:
Prometheus - Zbudowane przez UE. Na pokładzie system kapitalistyczny.Ustrój demokratyczny, zróżnicowany narodowościowo. Pierwszy dowódca - Kapitan-Komandor Karen Sthauter. (Zniszczony przez Chińskich hakerów po 185 latach od startu)

Spacebuldier - Zbudowany przez USA. Na pokładzie kapitalizm. Ustrój korporatystyczny, jednolicie amerykański. Pierwszy dowódca - Kapitan-Prezydent George Algrin. (Zniszczony w bitwie z piratami po 237 latach od startu)

Da-Si-Kai (Wielkie Niebo) - Chiński, Kapitalistyczno komunistyczny, drugi pod względem pasażerów. Pierwszy dowódca - Kapitan-Sekretarz Czeng-Si-Hung.
(Zdesantowany przez Córę Rosji, rozgrabiony, doznał trwałego uszkodzenia, rozmontowany po 213 latach od startu)

Dochʹ Rossii (Córa Rosji) - Rosyjski, Neokomunistyczny, oligarchiczny, jednolity narodowościowo, Pierwszy dowódca - Komandor w Dowodzeniu Wladimir Aleksandrowycz Ahininm. (Uszkodzony po bitwie z TRISS, doznał awarii reaktorów, skażony, po uprzednim opróżnieniu ze sprzętu, strącony został w Czerwoną Gwiazdę po 256 latach od startu)

New Hope (Nowa Nadzieja) - Miedzynarodowy, ONZtowski i społeczny projekt. Wybudowny w celu poszukiwania nowego domu dla narodów trzeciego świata. Najwięcej pasażerów. Na pokładzie panowała quasi-demokracja pilnowana przez "niebieskie hełmy" - jednakże została szybko obalona przez buntujących się pasażerów. Pierwszy dowódca - Kapitan Juan Assarmanga (Rozgrabiony przez pasażerów, popadł w ruinę by w końcu, wypatroszony z całego sprzętu, zamienić się w górę złomu tworzącą pierścień wokół gwiazdy imieniem Ahantera. Części tego okrętu zostały wmontowane m.in, w habitaty Czterech Kart. Po 145 latach od startu)

TRISS (Terraforming & Reserch Internatonal Space Ship) - Międzynarodowy projekt naukowy, najmniej pasażerów, najlepsza technika. Pierwszy dowódca - Główny Astronom-Nawigator Doktor Astronomii i Kosmonautyki Roxanna Implington. (Okręt stał się, po zamachu stanu i ucieczce częsci naukowców, zalążkiem Metaroju, stał się obiektem polowań i został zniszczony w bitwie z połączonymi siłami Zjednoczonych Kolonii i Cesarstwa, w 284 lat po starcie)

Cztery Karty - Najsliniejsza organizacja mafijna. Cztery olbrzymie habitaty o nazwach - "Kier", "Karo", "Pik" i "Trefl"
Dawniej zarządzane bylu przez "Czterch Królów"
Obecnie są już w innych rękach (nie licząc Trefla)

Kier - Królowa Kier - specjalność: burdele
Karo - Szefu zwany także Jopkiem - specjalność: przemyt, kradzierze
Pik - As Pik - specjalność: wojsko, handel bronią, najemnicy
Trefl - Król Trefl - specjalność: narkotyki, technologia (gość jest już stary i szuka metody na odmłodzenie się)

Zjednoczone Kolonie (United Colonies) - Federacyjne państwo, kontrolowane przez wielkie korporacje, prowadzące wojnę z Metarojem i CBCK. W sojuszu z Cesarstwem. Technologicznie trzeci po Metaroju i Federacji Międzygwiezdnej.

Cesarstwo - Federacja księstw z Cesarzem na czele, quasi-feudalizm połaczony z zalążkami kapitalizmu. W sojuszu z UC. Technologicznie przedostatnie przed CBCK.

Zjednoczone Nowo-Socjalistyczne Kolonie Radzieckie (CBCK) - Komunistyczno-socjalistyczne, poszczególni pierwsi sekretarze mają de facto władze dyktatorską na swoim terenie (o ile nie działają przeciwko "wierchuszce"). Stolica leży na orbicie gwiazdy zwanej "Czerwoną" - nie tylko z racji koloru...

Metarój - bądź też Genokracja. Państwo genokratyczne rzadzone prze kilka "rodów" mających prawa do rozrodu i chodowli niewolników na bazie sowjego genomu. Silnie zchierarchizowane. Łączą modyfikacje genetyczne z cyborgizacjami. Najwyższą władzę stanowi "Matka" składająca się z przedstawicielek 14 rodów połączonych w umysł zbiorowy. Mogą one umierać lecz nie stażeją się od chwili podłączenia. A podłączane są dziewczynki specjalnie do tego celu płodzone. Muszą być to kobiety ponieważ są one dawczyniami jajeczek w razie "oczyszczani krwii znaleciałości". Jednakże nie ma tu szowinizmu genetycznego - bardziej pragmatyzm - zostaje zawłaszczona każda cecha genetyczna która jest przydatna. Poszczególne rody na pierwszy rzut oka mogą się całkowicie od siebie różnić. A "niewolnicy" czyli cyborgi robotnicy, służący, żołnierze i tak dalej - są chodowani i modyfikowani zależnie od typu służby.

Federacja Międzygwiezdna (Interstellar Federation)- rodzaj ruchu państw niezaangarzownaych. Bazują główni na handlu, ich porty są zawsze otwarte dla wszystkich (metarój jednakże jest traktowany z ostracyzmem i ostrożnością - jako że Federacja została zbudowana przez uciekinierów z TRISS). Zajmują się nauką i inżynierią. Większość inżynierów chce się u nich szkolić. Ich stolica leży na księżycu przerobionym na superhabitat, trzymanym klamrami grawitacyjnymi i ekranowanym grawitacyjnie. Jest on w stanie dokonywać lotów przez Pozaprzestrzeń. Tak więc ich stolica jest ruchoma.

A poza tym istnieje masa innych rzeczy. Niezależnych kolonii, śmietników, baz pirackich, małych portów, samodzielnych habitatów krążących od gwiazdy do gwiazdy. Gildii. I tak dalej ,i tak dalej...

Od zniszczenia ostatniego okrętu terraformacyjnego minęło około 240 lat.

Głównym bohaterem jest pilot-freelancer oraz przemytnik Timo Alkenhart pochodzący z małej planetki - cecha charakterystyczna - biało-niebieskie włosy. Ponadto lubi szlajać się po knajpach z nadzieją na znalezienie jakiejś roboty...

Dopisy:

1. Timo zmęczonym wzrokiem rozejrzał się po sali...  30.01.2011 2 czytaj»
2. Nie starał nawet chronić się przed deszczem...  31.01.2011 czytaj»
3. Ta misja będzie o wiele trudniejsza ...  31.01.2011 czytaj»
4. Z natłoku myśli wyrwało go grzeczne...  01.02.2011 czytaj»
5. Choć część umysłu Timo krzątała się...  03.02.2011 czytaj»
6. Timo wszedł na pokład swojego statku...  05.02.2011 czytaj»
7. Wspomagał się w tych...  06.02.2011 czytaj»
8. Pogrążony w myślach Timo zszedł po...  01.06.2011 czytaj»
9. Szczur wymownie zakasał rękawy i zabrał...  22.06.2011 czytaj»