Niebezpieczne związki  zobacz opis świata »

Dopis 19: Spakuj jeszcze te dwie suknie , buty...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***- Spakuj jeszcze te dwie suknie, buty i ten obraz, bo go lubię - księżniczka Anna chodziła po swojej komnacie i miała sto dwa życzenia na minutę. Nagle w drzwiach stanęła blada, ale lekko uśmiechnięta Madaleine.

- Jesteś wreszcie! Pomóż im robić... - Anna odwróciła się i spojrzała na dziewczynę. Jej oczy płonęły dziwną pewnością siebie, usta były wykrzywione w pobłażliwym uśmiechu.

- Nie pomogę - powiedziała dwórka i lekko weszła do pokoju.

- BO?! - warknęła Anna kłótliwie patrząc na blade obliczedziewczyny.

- Byłam chora i teraz źle się czuję.

- Guzik prawda! - Anna zamachnęła się i w gniewie strąciła złotą lampkę z drewnianej komody. Była zła na wszystko i na wszystkich. Zwłaszcza na Marcusa i Madeleine, bo widziała jakoś miała przeczucie, że coś ich łączy.

- Nie jesteś już moją przyjaciółką! - jęknęła przeciągle Anna z uśmiechem na twarzy.

- A kiedyś byłam? - zapytała cicho Madeleine i wstała. - Będziesz miała kogoś innego do monologów - zmrużyła złośliwie oczy i wyszła z komnaty.

- Kogo? No kogo? - zaczęła krzyczeć Anna za dziewczyną. Po chwili dostała wiadomość od służby o wizycie niejakiej Gabrielli.

- Nie, nie ona... Tylko nie ona! - Anna rzuciła się na łóżko i waląc pięściami w poduszki coś do siebie warczała. Dlaczego też Gabriella, która odbija i zagarnia wszystkich naładniejszych facetów? Anna nagle przestała hałasować.

- Ona chce Edwarda!

A po chwili myśl, jak nie dopuścić do ich znajomości. "Naślę na niego Madeleine" - uśmiechnęła się szeroko, a furia zniknęła za horyzontem.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

\"Zwłaszcza na Marcusa i Madeleine, bo widziała jak się całują.\" - a jak ona niby zobaczyła jak się \"całują\" skoro byli sami w komnacie? Podglądała ich przez dziurkę od klucza?;p


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.