Wyczekiwane dziecko  zobacz opis świata »

Dopis 4:Spocony Michał i...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Spocony Michał i sapiąco-krzycząca Anna nareszcie znaleźli się w szpitalu. Lekarz szybko przyszedł, pielęgniarki były miłe, sala czekała. Michał stwierdził, że pieniądze, które za to wszystko płaci są idealnie wykorzystane. Anna zaczęła krzyczeć coraz głośniej. Wody nareszcie odeszły...***

A miało być inaczej. Ona miała w szpitalu zacząć rodzić w piżamce, normalnie i bez krzyku. Chodziła przecież na zajęcia i pilnie uczyła się oddechów. Michał miał przyjechać z pracy wypoczęty, a nie spocony. Ubrać się w faruch i trzymać ją za rękę. Idealne dziecko miało się urodzić idealne przecież. Jakoś od początku nic nie szło dobrze...***

Dziewczyna to była by Marcelina, a chłopak Tymoteusz. Szukali wszędzie znaczeń imion, tak, aby już od narodzin ich dziecko było naj. Te długie wieczory, rozmowy i dyskusje.

Teraz się pociecha rodziła. Nareszcie maluszek wychodził na świat.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

no z tym znaczeniem imienia to nie trafilas ;)


 


 Marcelina – żeński odpowiednik imienia Marcelin. Pochodzenie i znaczenie: z łaciny: Marcellus, liczba mnoga Marcelli – plebejski, później patrycjuszowski ród rzymski, jedna z gałęzi rodu Klaudiuszów Zdrobnienia imienia Marcelina to: Marcyś, Marcelka, Marcelinka, Cysia.


 


Tymoteusz — imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słów thymos i theos oznaczających "ten, który czci Boga".


 


 


 Czyli w sumie żadne nie jest imieniem-wróżbą, mającym zapewnić pomyślność albo określone cechy dziecka... (miało się maturę ustną z tego tematu :P)


ale mi się te imiona podobają i w ogóle :P


a i chciałamby,żeby potem owa dziewczynka, jak się rodzice dowiedzą, że jest niewidoma miała w ogóle inne imię ;D


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.