Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 54: Spoglądał na , powoli znikający owal...

« poprzedni dopis
 
***

Spoglądał na, powoli znikający owal, który zachwycał go, odbierając możliwość weryfikowania swych przeżyć. Jednak wzrok, wydawać by się mogło, nieświadomie, sunął w miejsce, w którym po raz ostatni zamajaczyła zgrabna sylwetka jego, w połowie, rodaczki. Zmrużył powieki, jakby próbując odtworzyć obraz kobiety... Nie spodziewał się, nie mógł, ujrzeć przedstawiciela swej "rodziny". Dom. Powróciły wspomnienia, zalały jego świadomość, czyniąc go obojętnym na wszystko, co działo się wokół jego osoby.

Wstał. Czynność ta choć na pozór zdawała się tak prostą, nakazała mu skupić w sobie siły, których miał tak mało. Resztki wspomnień czepiały się jego psychiki, zdawały się czynić to z błogim uśmiechem na twarzy.

Znudzenie oraz ciekawość, nakazały mu zwrócić się w kierunku, straszącego ciemnością oraz jakimś niewytłumaczalnym jękiem, lasu. Nie obchodziło go to, pragnął uwolnić się od krępującego towarzystwa, ukradkowych, ciekawskich spojrzeń.

Przysiadł na spróchniałym, wypełnionym pustką, konarze wielkiego niegdyś dębu. Wyjął miecz, który swym pojawieniem się wywołał piękną, kontrastującą ze sobą, grę świateł. Wpatrywał się w pięknie zdobioną klingę, która stała się esencją życia każdego kowala. Wodził wzrokiem po błyszczących, porannym refleksem, runach. Miecz. Wielce prawdopodobnym było, że niedługo przyjdzie mu go ponownie użyć...

Szelest liści... Czy to rozum płata mu figle, czy... Ktoś się zbliża...?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

*Spoglądał na, powoli, znikający owal - bez przecinków

*świadomoś[ć]

*wszystko[,] co

*oraz, jakimś niewytłumaczalnym, jękiem - bez przecinków

*ciekawskich, spojrzeń - bez przecinka

*konarze, wielkiego - bez przecinka

*który, swym pojawieniem się, wywołał piękną - bez przecinków

*figle[,] czy

Bardzo fajny dopis, trzymaj tak dalej, bo postęp widać :)

Spoglądał na[,] powolibłyszczących[,] porannym refleksem[,] runach
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.