Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 789:Staruszki , staruszki . . . Gorsi od zrzędliwych...

« poprzedni dopis
 

rebel_girl 23

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 84,


Staruszki, staruszki...

Gorsi od zrzędliwych, starszych pań w beretach z moheru, mogę być tylko starsi panowie:)

Ja rozróżniam dwa trzy gatunki starszych panów:

Pierwszy: Uśmiechnięci. Najczęściej mamroczą coś sobie pod nosem nie szukając kontaktu z otoczeniem. Cieszą się sami do siebie, nie zauważając, że co chwilę depczą ci nowe, szałowe buty. W sumie nieszkodliwi ( nie licząc brudnych butów).

Drugi: Uszczypliwi. Nie chodzi mi wcale o zwracanie uwagi młodszym i komentarze w stylu: "Jaka ta młodzież jest niewychowana", lecz o autentyczne podszczypywanie... w pupę. Czy komuś przytrafia się coś takiego? Czy tylko ja mam wyjątkowy i niepowtarzalny talent do przyciągania dziadków-erotomanów? Przeważnie panowie, gdy się im powie, żeby trzymali ręce przy sobie, udają, że nie wiedzą o co mi chodzi.

I trzeci gatunek: Gawędziarze. Ten jest chyba najgorszy ze wszystkich. Jak już się trafi rozmowny dziadzio, to zapomnij, że się go pozbędziesz. W ten oto sposób nasłuchasz się o wojnie, o wnukach, o tym jakie kiedyś miał powodzenie czy wreszcie (mój ulubiony) o tym, jak to za czasów komunizmu fajnie się żyło.

Dzisiaj trafił mi się dziadek najlepszy ze wszystkich. Przeleciał, że się tak wyrażę, przez wszystkie tematy, a kiedy wymieniał najważniejsze zalety życia w PRL-u, nagle przerwał, wyjrzał za okno i powiedział (dosłownie cytuję): "Kurdi mol! Tak mnie pani zagadała, że swój przystanek żem przegapił". I jak tu nie kochać starszych ludzi?Z dedykacją dla mojej szalonej babci:)
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Nigdy nie spotkałam uszczypliwego na szczęście :)


Ciesz się dziewczyno:)

Oj, cieszę się bardzo:)  Ale za to gawędziarze trafiają się często, tyle że częściej trafiam na gadatliwe staruszki, a nie na gadatliwych starszych panów. Tak w ogóle to fajnie opisałaś każdy z rodzajów, już będę umiała rozróżnić ;)


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.