Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 104: Stella , smukła...

« poprzedni dopis
 

asiula 27

Od: 29.10.2006,aktywny: ostatnie 2 tygodnie

Tekstów: 3,

Dopisów: 86,


***Stella, smukła dziewczyna o brązowych włosach i oczach tego samego koloru, nuciła smutną melodię o tęsknocie za domem, siedząc nad szemrzącym uspakajająco strumieniem. Tak naprawdę wcale nie znała swojego domu. Święta wojna zabrała jej wszystko. Dlatego panicznie bała się Demonów, a do Aniołów odnosiła się nieufnie. Innym istotom ufała lub nie, w zależności od tego, co mówiła jej intuicja. Ten sposób nigdy jej nie zawiódł. Jeśli przeczucie podpowiadało jej, że komuś należy pomóc, robiła to bez wahania.

Mieszkała sama, czasem tylko spotykając nielicznych ludzi i zwierzęta. W lesie miała dobrą kryjówkę w jaskini, w której słyszała wszystkie odgłosy z zewnątrz, za to nikt nie mógł usłyszeć, co się dzieje wewnątrz. Samo wejście do skalnego „mieszkania” było niewidoczne dla niewprawnego oka. Ukryte pomiędzy gałązkami niskich sosen zapewniało jej poczucie względnego bezpieczeństwa w „domu”. Sama bliskość lasu i strumienia dawała potrzebny duszy spokój. Kochała przyrodę, czemu dawał wyraz nawet jej strój, złożony z wiotkich gałązek, uformowanych w bluzkę okrywającą jej piersi i dolną część pleców, oraz spódnicy zrobionej z dwóch dużych i grubych liści egzotycznej rośliny, którą sama wyhodowała… Ta roślina przypominała jej mamę. Pamiętała, że ziarenko, z którego wyrosła dostała właśnie od niej, gdy Stella miała kilka lat. To było jedyne wspomnienie związane z rodziną. Nie pamiętała nawet, gdzie mieszkała, jak nazywali się jej rodzice. Znała tylko własne imię.Tego dnia, siedząc nad strumieniem, poczuła w sobie coś dziwnego. Coś, czego nie umiała nazwać słowami. Jakby ciepło, rozpływające się po ciele. Jednocześnie POCZUŁA całą sobą jakieś niejasne wspomnienie. Tak rozmazane, że nie zdążyła nawet przywołać obrazów z pamięci, a już go nie było. Zrozumiała, że zbliża się coś… lub ktoś. I to będzie dla niej dobre.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Imię: Stella

Rasa: Elf (ale nie jest świadoma swojego pochodzenia, po rozstaniu z rodziną nigdy nie spotkała innych Elfów)

Wiek: 20 lat

Wygląd: jak w dopisie; jej fizyczność przyciąga pożądliwe spojrzenia mężczyzn i zazdrosne spojrzenia kobietStella nie pamięta rodziny ani rodzinnego domu. Żyje w odosobnieniu i lubi ten stan. Bardzo polega na swojej intuicji. Jeśli ta podpowiada jej, że napotkana osoba ma dobre zamiary, jest w stanie ofiarować jej wiele dobra, a w razie potrzeby każdą pomoc. Pomimo krzywd, jakie ją spotkały, jest osobą pogodną i wierzy, że dobro zawsze zwycięża zło. Czasem tylko ogarnia ją melancholijny nastrój (jak w dopisie). Wtedy śpiewa piękne pieśni, którym uroku dodaje jej jasny i ciepły głos.UWAGA! Ta postać jest Bramą.

asiu uważaj bo mam ochotę cię wykończyć;d a raczej zmusić siwego, aby to zrobił za mnie;D

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.