Inspiracje obrazkowe  zobacz opis świata »

Dopis 92: Stworzyłeś mnie w swoim małym...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Stworzyłeś mnie w swoim małym laboratorium, gdzieś na końcu świata. Opowiadałeś mi o swoim wcześniejszym tworze – niejakim Arnoldzie. Twierdziłeś, że nie dałeś mu rąk. Ja miałam ręce, nogi, nawet suknię w kwadraty i parasol. Miałam wszystko, miałam pół twarzy pięknej, pół brzydkiej, bo twierdziłeś, że piękno jest cudowne ale nie w nadmiarze. Brzydota dodawała mi człowieczeństwa. Pojechałeś kiedyś do miasta po czarny melonik dla mnie. Zostałam. I zrobiłam coś strasznego. Wyszłam do twego ogrodu. Cieszyłam się słońcem i zapachem. Wiedziałam, że jest miło. Nauczyłeś mnie tego. Tańczyłam i nuciłam, bo głos miałam idealny. Pierwszy raz – tam w ogrodzie – spotkałam coś na co mówiłeś – wąż. Opowiadałeś, że to jest złe i przebiegłe zwierzę. Mnie jednak zauroczyło. Był długi i wijący. Pachnący śliskością i tajemnicą.

- Jesssteś ssszczęśliwa? – zapytał owijając się dookoła drzewa.

- Tak – odpowiedziałam pewnie i śmiało, tak jak mnie uczyłeś.

- A masz ssserce? – wtedy spośród owoców powoli wysunęło się coś jak jabłko. Było czerwone, olśniewające i tak pukało. Puk-puk. Zrobiłam krok do przodu.

- Będziesssz miała ssserce, nie tylko powłokę – zachęcił mnie syczący wąż. Dotknęłam serca. W tym momencie zdałam sobie ze wszystkiego sprawę. Wiedziałam, że zabiłeś mnie, że wszystkie elementy, które tworzą mnie zabiłeś. Że brzydką połówkę twarzy zerwałeś jakiejś kobiecie, że moje nogi i dłonie zostały odrąbane, że… Zapłakałam gorzko. Ale miałam serce. Czyż byłam szczęśliwa?***

http://webworm.deviantart.com/art/Stairway-to-Heaven-98046836
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.