Fotograf  zobacz opis świata »

Dopis 1:Światło starej lampy...

 
Światło starej lampy górniczej ukazało sylwetki dwóch mężczyzn. Pospiesznie odgarniali szlam. U wylotu tunelu wyły syreny i szczekały psy. Ktoś strzelał. Raz po raz stukały o drabinkę granaty. Uciekający byli dosłownie cale od policji.

- Uciekaj głębiej cholera, ja zostanę!

- Nigdzie nie idę bez ciebie!

- Gdzieś tutaj musi być ta furtka. Że też jej nie zauważyli...

*

Syrena tankowca zbudziła mewy. Delikatna bryza i pijackie śpiewy z tawerny zwróciły uwagę przechodzącego młodzieńca. Wyjął aparat i spokojnie wycelował na doki. Klisza strzeliła. Nie zwracając uwagi na wrogie spojrzenia dokerów poszedł dalej pogwizdując lekko. Lekkomyślność Alexa była znana bardziej od jego zdjęć.

*

„Bunt stłumiony!

Bracia Lastre opuszczali nasze miasto kanalizacją. Oblężenie ścieków pozwoliło uchwycić zbrodniarzy. Paulo Lastre, zmarł tego samego dnia na zatrucie gazem z granatów policji. Marc Lastre jest obecnie przetrzymywany w areszcie Royal Crimson Regiments. Niech nam żyje Leonardo Vastre!”

*

Kufle zadzwoniły, gdy Kaznodzieja uderzył w stół.

- Zginął najlepszy! Ale nie czas na łzy! Marc pierdluje. Za pół roku akcja, morale winno nam wówczas dopisywać. Przyda nam się maskotka. Wszyscy wiedzą już o bohaterskiej śmierci Paula i cudem przeżytej osobie Marca. Wokół nazwiska Lastre zgromadzimy buntowników. Potrzeba nam tylko fotografa... W końcu musimy mieć dowody przeciwko temu gnojowi Leonardowi Va...

- Świnia w oknie!

Wszyscy natychmiastowo spojrzeli w jedyny nie zabity deskami bulaj. Ktoś celował w całe stowarzyszenie obiektywem aparatu. Tak... Alex Nox był bardzo nierozważny.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

1. mało rozbudowany opis, w sumie nic nie wnosi.

2. zdanie którego po wielu trudach nie rozgryzłam: Uciekający byli dosłownie cale od policji.

3. nie pozwoliłabym na wpisy 5- zdaniowe w moim opo bo to nic nie wnosi a psuje koncepcje.

4. nie najgorzej < nell spojrzała wrednie >

W opisie świata:

*przetrwał[a]W dopisie:

*-[ ]Gdzieś tutaj

*pogwizdują[c] lekko

*pierdluje - Niby wiadomo o co chodzi... Ale takiego słowa nie ma w słowniku.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.