Studenckie rozmyślania.  zobacz opis świata »

Dopis 5:Święta . Boże Narodzenie , Wigilia i pasterka...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Święta.Boże Narodzenie, Wigilia i pasterka. Kolacja, choinka i opłatek. Oczywiście też kolędy. Cudowny nastrój, rozkoszna atmosfera, nic tylko żyć i nie umierać. A jednak…

Dwanaście potraw, grzybowa, ciasta, winko, czekolada i kilka kilo więcej w pasie. No to rozumiem. Obżarstwo jest grzechem, każdy o tym wie. A obżarstwo do tego stopnia, że ląduje się w szpitalu to przesada, prawda?

Ile trzeba zjeść, jak szybko i łapczywie, żeby się pochorować. Lekarze radzą umiar i spacer przed lub po posiłku. Ale ludzie mają to za nic. Przecież trzeba zjeść każdą potrawę, żeby zbliżający się rok był obfity i udany. Skosztować a zjeść. Zjeść, a skosztować. Chwytacie różnicę? Nie rozumiem dlaczego wszystkie potrawy muszą zaraz zniknąć pochłonięte przez nienażartych członków rodzin.

Wymioty, biegunka, bóle brzucha i gorączka. A w między czasie karpik i grzybowa. Smacznego, a za rok będziecie się śmiać, że się tak obżarliście. Przy pierwszej, ósmej, dwudziestej potrawie zrozumiecie, że znów grzeszycie. Obżarstwo – jakże popularne. Co więcej, dzisiejszego dnia, aby sobie odpocząć od jedzenia rodacy ruszyli na spacer. A dokąd? Do McDonalda.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.