Nowe zasady PISZMY.PL  zobacz opis świata »

Dopis 15:Tak jak było to do przewidzenia . 1...

« poprzedni dopis
 

tygrysek74 113

Od: 03.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 12,

Dopisów: 287,


Tak jak było to do przewidzenia.

1. Bardzo mało osób wypowiedziało się w temacie.

2. Cała sprawa skupiła się na jednym i tym samym (pomimo, że temat był już wielokrotnie wałkowany), choć dokładnie w temacie było i jest napisane „Najlepiej gdy będziecie formułować swoje postulaty w postaci konkretnych zapisów regulaminu. Dodając przy tym uzasadnienie oraz czego się spodziewacie po określonym zapisie.” A przecież postulaty nie musiały dotyczyć wyłącznie „własności opowiadań”!!! I jak to sam Uran podkreślił, to są propozycje, a nie sztywne zasady, które zostaną wprowadzone od północy. Ludziki!!! Złapcie trochę dystansu do sprawy.

3. Wielcy nieobecni powrócili (na chwilę, ale powrócili) jak widać gorący temat zawsze mobilizuje ludzi :)

Zastanawiający jest fakt, że wiele osób, które się loguje na portalu, nie chcę się udzielać w jego budowaniu, tudzież ulepszaniu. Chwilowo to mielenie jednego wątku mnie wypaliło, ale istnieje z pewnością kilka rzeczy, które można by było usprawnić i o których zapewne już gdzieś rozmawiano. Jak sobie odświeżę umysł to napiszę.

Co do "martwych opowiadań" , to jedynym sposobem jest ich zarchiwizowanie. Chyba, że dana osoba, która jest jego właścicielem się loguje. w przypadku dłuższej nieobecności (przykładowo 180dni) opowiadanie (zapomniane miesiąc + 180dni od ostatniego wpisu) przechodzi w stan spoczynku (archiwum), chyba, że ktoś w między czasie się dopisze. Wiem, że ciężko było by to połapać, ale wspólnie można by wymyślić mechanizm działania. Myślę, że to można rozważyć i to bez zabierania "praw autorskich" komukolwiek. Uff... mam nadzieję, ze napisałem tego zbyt zawile :)EDIT

Ażeby nie spamować to dopiszę się w tym miejscu.

Przykład:

Posiadam opowiadanie. Po miesiącu czasu zostaje ono zapomniane. Jednak jeśli się loguję, to opowiadania nie ruszamy. Jeśli jednak od czasu mojego ostatniego logowania upływa 90 dni (180 to za długo), a opowiadanie w tym czasie jest zapomniane (nikt się nie dopisuje), wtedy powinno zostać zarchiwizowane.

Wnioski:

- opowiadanie nie znika i nie zmienia właściciela;

- gdy autor powraca, zawsze może poprosić o przeniesienie do zapomnianych (automatycznie dopisek przywróci je do "żywych);To tyle odnośnie "martwicy" na portalu ^_^Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl. Jak wiadomo, strona nie jest wykorzystywana w całej swojej szerokości, co ma pewien swój urok. Nie wiem dokładnie jak będzie wyglądała nowa, ale przy odpowiednim rozmieszczeniu, wszystkie szpalty mogły by być widoczne od razu w całym oknie, bez przewijania rolką :)
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Dzięki tygrysku za zrozumienie mojej trudnej sytuacji i intencji jakie miałem.


Fajnie, że wyszło parę spraw np. to napisane w ZASADACH dla podkręcenia "zostajesz właścicielem opowiadania" w sensie prawym jest bombą, która tutaj zresztą wybuchła. Bo nie mamy prawa tak pisać chociażby wobec tych co dopisują do opowiadania. Trzeba starannie wyważyć prawa i obowiązki każdego z uczestników tej gry by nikt nie czuł się porzywdzony a serwis funkcjonował jak należy.


Brakowało mi cię tu :), przemyśl sprawę i na spokojnie doradź ...


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.