Alicja w Krainie Koszmarów  zobacz opis świata »

Dopis 3:Tego było już za wiele . Czyżby miała...

« poprzedni dopis
 

night-kid 11

Od: 19.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 18,


Tego było już za wiele. Czyżby miała miejsce jakaś masowa ucieczka z psychiatryka? Najpierw jakiś obłąkany klaun zaczepia ją na cmentarzu jakimiś karcianymi sztuczkami, teraz ten dziwnie wyglądający facet, o dość odpychającej, "wujaszkowej" aparycji. Generalnie wolała już dalej grać z Czolito w karty, ale zaraz? Gdzie on właściwie jest? I co to za miejsce?

Ignorując potężnego Poszukiwacza, szybko rozejrzała się dookoła. To był park, ale nie park. Jesień, ale nie jesień. Sama nie umiała tego wyjaśnić. Wszystko było odbite jak w karykaturalnym zwierciadle. Jakby tuż pod zgniłozieloną ściółką wiło się miliony dżdżownic, stare, nagie drzewa obserwowały ją tysiącem oczu. A słońce? Świeciło dalej, tylko tak... dziwnie.

Tak. To był sen. I to jest jedyne logiczne wytłumaczenie.

- Poszukiwaczu, zostaw ją. To nasza nowa księżniczka - Alicja usłyszała za sobą ciepły głos, w którym zadźwięczała karcąca nuta. Ujrzała grymas niezadowolenia na twarzy potężnego mężczyzny, i nim zdążyła rozeznać się w całej sytuacji, jakby znikąd pojawił się Czolito. Alicja kątem oka tylko zdołała dojrzeć odsuniętą płytę nagrobkową. - Doprawdy, idź zaspokajać swoje zboczone popędy gdzie indziej. Inaczej hrabia Kain nie będzie zadowolony... - To mówiąc klaun ujął dłoń Alicji i pochylił się nad nią nisko, nie spuszczając oczu z Poszukiwacza. Ten tylko westchnął.

- Kopacz, do mnie! - Usłyszała szelest krzaków i nadbiegł w ich kierunku wielki pies o rudej sierści i jednym oku złotym, drugim białym. Poszukiwacz westchnął niezadowolony i razem oddalili się w sobie tylko znanym kierunku. Pies po drodze zmienił się w niezwykle chudego młodzieńca z garbem, o płomiennorudych włosach. Poszukiwacz bezceremonialnie położył swoją wielką dłoń na jego pośladku. Alicją wstrząsnął dreszcz obrzydzenia.

- Alicjo, witaj w krainie koszmarów... - Czolito ucałował jej dłoń.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* Jesień[,]

* Tak[,] to był

* dłoń[.]

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.