Mazbah  zobacz opis świata »

Dopis 16:Teo usiadł przy jednym z wolnych stolików...

« poprzedni dopis
 
Teo usiadł przy jednym z wolnych stolików. Jego powieki powoli zamykały się. Już osiągał wymarzoną granicę snu gdy... Do karczmy wkroczyła dziwna kompania. Piękna Elfka oraz dwóch mężczyzn. Jeden nienaturalnie zgarbiony, ubrany w lnianą koszulę i takie same spodnie. Drugi wysoki, postawnej postury, z wyjątkowo szarymi... nie, białymi włosami.

- Miodu - głos białowłosego był spokojny.

Grupka usiadła nieopodal Tea. Usłyszał szepty. Nie chciał podsłuchiwać! Jednak ciekawość przemogła. Słuchał, a na jego twarzy malowało się coraz większe zdumienie. Ucieczka z... jakiegoś obozu, walka.

''To muszą być buntownicy! - Teo był coraz bardziej przerażony. - ''Co robić?''

Uśmiech i radość zastąpiły smutek, senność i zgrozę. Wiedział co czynić. Nie będzie już zwykłym pachołkiem!***Właśnie skończyli się naradzać gdy do karczmy wparowało osiem czarno ubranych postaci. Za nimi do pomieszczenia wkroczył cherlawy mężczyzna i krzycząc, pokazywał ich palcem. Czarni ze szpadami w rękach ruszyli w ich stronę. Caev nie wiele myśląc dobył swej klingi. Jedna z postaci, najwyraźniej najwyższa rangą, podeszła do niego.

- Aresztuje was psy! - Był to damski głos - Kundle jedne, ja was każe...

Nie skończyła. Caev przebił jej tętnice szyjną. Kolejni dwaj zaszli go z obu stron. Za stary był na takie numery. Wykonał piruet, ciął sztychem pod ramię. Krzyk. Ile razy to słyszał. Unik, cios. Kolejny trup. W tym czasie Katia oraz Folsten pozbyli się kolejnych czterech.

''Jeden musi przeżyć'' - Caev kalkulował szybko.

Doskoczył do stojącego bliżej rudzielca. Postanowił załatwić go klasycznie. Wywinął mieczem młyńca. Po czym uniósł klingę symulując atak, i przerzucił broń z prawej do lewej ręki. Miecz wbił się między żebra. Znów wrzask.***Teo widząc wyczyny kompanii, zaczął się wycofywać w kierunku drzwi. Nie umknęło to uwadze Białowłosego, który w dwóch susach znalazł się przy donosicielu.

- A dokąd to! - zadrżał słysząc ten głos.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

*granicę snu[,] gdy

* buntownicy!["]

*nie[/ ]wiele

*Aresztuj[ę]

*damski głos[.]

*każ[ę]

*Ile razy to słyszał. - Ile razy to słyszał[?] / Ile razy to słyszał.[..]

* - A dokąd to[?] - [Teo] zadrżał

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.