Paweł Parasol  zobacz opis świata »

Dopis 22: To jest taki jeden . . . Miranda...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


- To jest taki jeden... - Miranda wbiła wzrok w swoje ręce.

- Zobaczcie wiewiórka! - Weronika wesoło podskakiwała i wskazywała palcem różne rośliny, zwierzęta i kamienie. Paweł szedł z uśmiechem na twarzy, nucąc cicho jakąś piosenkę.

- Jaki, no, jaki? - Patryk szedł coraz wolniej zmuszając do zwolnienia również Mirandę.

- Jest wspaniały - cicho westchnęła i odgarnęła pasemko włosów z czoła.

- To będziecie do siebie pasowali - Patryk szybko wyminął dziewczynę i ojca. Miranda uśmiechnęła się do siebie, rozkoszując się komplementem. Po chwili dotarło do niej, że strasznie zwolniła, a nigdzie nie ma Pawła, Patryka i Weroniki. Drzewa dookoła szumiały złowrogo, zielone gałązki niskich krzewów łaskotały Mirandę po nogach, a nad jej głową słońce rozgrzewało leniwe liście flory. Wydawałoby się, że to istna sielanka. Miranda jednak była wystraszona i to bardzo, ponieważ wąska dróżka nagle rozwidniała się na pięć odnóg. Nie wiedziała którędy iść i zaczęła szlochać. Usiadła na rozwidleniu i po dziesięciu minutach złości i rozpaczy uspokoiła się. Zaczęła wolno oddychać i wybrała dróżkę najbardziej po lewej stronie. Wydawało się, że to ta właściwa. Szła z nadzieją w sercu i nawet cicho nuciła piosenkę, którą kiedyś śpiewał jej tata. Nagle zatrzymała się i spojrzała przed siebie mrużąc oczy. Stała na polanie, która nie była zielona tak jak inne. Ta mieniła się pięknymi kolorami złota i srebra. Miranda zrobiła daszek z dłoni i ostrożnie rozejrzała się po okolicy.

- To musi być ten gaj... - Powoli ruszyła się z miejsca.*

- Gdzie jest Miranda? - Weronika nareszcie zauważyła brak siostry.

- Szła za nami... Miranda! Miiiranda! - Patryk rozejrzał się parokrotnie i wzruszył ramionami.

- Patrzcie to musi być ten gaj, a tam ktoś stoi... - Paweł rozłożył parasol i wyczarował dla wszystkich jeden powóz. Weszli do niego, a Patryk nie odrywał wzroku od postaci po drugiej stornie łąki.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.