Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 889:Today was a good day . To tak niesamowite...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Today was a good day.

To tak niesamowite uczucie, móc powiedzieć 'ostatnie dwadzieścia cztery godziny były dobre'. Nie niesamowite, nie najlepsze w moim życiu, ale dobre. Prawdziwie, po prostu, do końca dobre.

Spotkanie/impreza pseudo-urodzinowa, jaką zorganizowałam, udała się naprawdę dobrze. Mimo, że po raz pierwszy zabrakło pewnych osób, które od dawna po prostu były. Myślałam, że gdzieś przez uśmiech i alkohol, przez makijaż i pozę przebije się smutek i przykrość, ale jednak nie. Wyłączyłam negatywne emocje. Było dobrze.

Nie poszłam dziś spać sama. Niemal zapomniałam już, jak to miło, jak dobrze zasnąć z kimś obok. Nie taki był plan. Nie taka była idea. Ale jednak złamanie wszelkich postanowień i porzucenie powinności skończyło się zaskakująco... dobrze. Pozwoliłam sobie w końcu zrobić to, na co miałam ochotę, bez zbędnych wyrzutów sumienia, bez naiwnych nadziei. Po raz pierwszy od nie wiem jak dawna nie męczę umysłu i domniemanej duszy zastanawianiem się, czy on zadzwoni, czy napisze, czy może to ja powinnam się odezwać, czy jednak poczekać. Nie męczę się gierkami. Jest mi dobrze.

Dostałam dziś, niedawno, nieoficjalne wieści. Dobre wieści. Oficjalnie dowiem się o nich jutro, za tydzień, za miesiąc – nieważne. Ale w końcu ktoś, ktoś profesjonalny, powiedział, że mam lekkie pióro. Że dobrze piszę. Że dobrze sobie radzę z angielskim. Już nie ja. Nie znajomi. Nie rodzina. Nie ludzie, którzy wspierają, bo ich rola to wspierać, ale ktoś obcy. Ktoś w temacie. Nie wiem, co będzie dalej. Nie wiem, czy i jak potoczy się to, co się ma potoczyć. Nie wiem. Po raz pierwszy nie chcę zapeszyć, mówiąc głośno, o co chodzi, nie chcę się nawet zbyt głośno zastanawiać. Ale będzie dobrze.

Dobrze.

Prawdziwie pierwszy, prawdziwie dobry dzień...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.