Z uśmiechem na twarzy  zobacz opis świata »

Dopis 16: Ty mi się dziwisz? Ja nie należę do...

« poprzedni dopis
 
- Ty mi się dziwisz? Ja nie należę do Miejskiej Partii Kochających Inaczej - odpowiedział wręcz zbulwersowany naganą babci Filip i wsiadł do auta.

Podczas drogi do domu zastanawiał się co teraz będzie z jego aktorstwem. Przecież ma już założone akta na areszcie. Jednak przypomniał sobie jak wiele amerykańskich gwiazd miało dużo kłopotów z prawem, ale fani o tym zapomnieli.

- Jak zapomnieli o tamtych przypadkach, to o moim też zapomną - pomyślał sobie w duchu i natychmiast humor mu się poprawił.

Jednak ta "radość", a właściwie spokój Filipa nie trwała długo. W domu czekała go długa przemowa taty, która nie przebiegała spokojnie. Polegała ona na tym, że ojciec mówił jaki to on był grzeczny i posłuszny rodzicom i osobom starszym, kiedy był w wieku swego syna, a następnie wydzierał się powtarzając dwa słowa: "A ty?!".

Filip dostał szlaban. Nie mógł wychodzić z domu przez miesiąc, co ojciec i tak uważał za zaniżoną karę.

Dla Filipa było to naprawdę ciężkie "wyrzeczenie" właśnie teraz, kiedy miało odbywać się tyle fajnych imprez u jego znajomych. Po chwili wpadł na kolejny szalony pomysł. Jak będzie jakieś "party" to ucieknie z domu i po prosu pójdzie na nie. Pójdzie, ale z kim? Anielica znowu z kimś kręci...

Myśli pędziły mu jak szalone. Miał pomysł za pomysłem. Wreszcie tak się zmęczył, że zasnął.

***

Był piękny, dość ciepły wieczór. Pełnia księżyca i para spacerująca przy jego blasku...

- Ach jak romantycznie - szepnęła Dagmara do Wojtka.

- Tak Dadziu - odpowiedział spokojnym głosem chłopak.

- Nie nazywaj mnie Dadzią - powiedziała z wyraźną irytacją w głosie Dagmara.

- Dobrze Dadziu - odpowiedział Wojtek i nie zdążył się ugryźć w język.

- Ostrzegałam cię - krzyknęła dziewczyna. - Dziękuję za miły wieczór... Wojtusiu - starała się go przedrzeźnić Dagmara, jednak trochę jej to nie wyszło. Odwróciła się od niego plecami i pobiegła do domu. 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* zastanawiał się[,] co


* mówił[,] jaki


 


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.