IlUzjA ŻYCIA w mIeśCie SzANGHaju. sLAwo GóRALEwSKY  zobacz opis świata »

Dopis 6:Tymczasem inspektor stał zdumiony opierając...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


Tymczasem inspektor stał zdumiony opierając się plecami o skałę. Był zszokowany, wszystko stało się tak nagle. Ale teraz, kiedy opadła kurzawa, doznawał jakiegoś olśnienia. Śnieg był miękki i delikatny jak puch. Płatki sypały się z poruszonych jodeł. Nie miał pewności, czy ktoś go śledził. Nie mógł dostrzec Mongoła, który znalazł się o jakieś trzysta metrów od miejsca w którym stał.
Postanowił że będzie się wspinał dalej. Ogarnęła go taka euforia, że nawet gdyby ktoś podstawił mu teraz pod nos sanki, to chyba by nie skorzystał. Musiałby przecież zjechać w dół. Z resztą, nie wiadomo. Nie miał przecież do dyspozycji sanek. Na nogach miał buty do squosha, bardzo dobre buty.
Musiałem zmienić te buty. Nie pasowały mi do koszuli.
Zostawiłem inspektora, zamknąłem plik i spojrzałem na zegarek. Trzeba się było pospieszyć. Wyszedłem na korytarz i zniknąłem w windzie. Na siódmym piętrze zobaczyłem ratlerka, przekrzywiał łeb żeby mnie wyraźnie zobaczyć. Pomerdał ogonem i ujrzał me buty. Wysiadłem na ostatnim piętrze.Wyszedłem znowu na korytarz który różnił się od korytarza na moim piętrze tym, że było tu więcej roślin. Stały w równym rzędzie spoglądając przez okno. To znaczy, wydawało mi się że spoglądają. Szczególnie taka jedna, bodajże cytryna. Na korytarzu było ciepło.
Nacisnąłem dzwonek u drzwi. Otworzyła mi młoda dziewczyna.

- Proszę, niech pan wejdzie - zaprosiła mnie do środka. Była wyraźnie pod wrażeniem krawata, ale starała się z tym kryć.
- How are you? - zapytała. W białej sukience przypominała Dar Pomorza.
- Im fajn - dopiero uczyłem się konwersacji.
- OK. Będziemy przerabiać czasowniki - powiedziała po angielsku rozsiadając się w wygodnym fotelu.
Położyłem zeszyt na kolanach i otworzyłem go. Czułem się trochę jak ćma. Dziewczyna przypominała motyla.
To znaczy, teraz, kiedy usiadła. Znowu zacząłem żałować że wziąłem sobie za nauczyciela młodą dziewczynę.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

kapitalnie się to czyta po latach

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.