Kagami  zobacz opis świata »

Dopis 9:Tymczasem w olbrzymiej...

« poprzedni dopis
 

specyficzna_ja 7

Od: 01.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 32,


Tymczasem w olbrzymiej posiadłości znajdującej się na szczycie góry Ajschel zgromadziły się tłumy ludzi. Na najwyższym podium stała drobna blondynka, której lekko pofalowane włosy opadały z pewnym dystyngowaniem na twarz. Mały, lekko zadarty nosek miała dumnie uniesiony do góry, co świadczyło o tym, iż należała do bardzo wyniosłych osób. Niebieskie oczy okalały całe zamieszanie panujące w mieście i zdawały się mieć piecze nad tym niezwykłym miejscem. Srebrny diadem znajdujący się na głowie dziewczyny obwieszczał mieszkańcom, gościom a przede wszystkim podwładnym, jej stanowisko.

Wiatr delikatnie rozwiewał jej włosy a ona upajała się pięknym widokiem gór, czystego nieba i maleńkich domów skrytych między drzewami, bądź mniejszymi czy większymi pagórkami. Wzrok dziewczyny zatrzymał się na chwilę na wielkim jeziorze, którego tafla wody odbijała słoneczne światło, skierowane później na wielką dziurę w skale, w której znajdował się kiedyś - jeszcze tak nie dawno - ogromny fioletowy kryształ. Oczy księżniczki posmutniały, a ona ponownie skierowała wzrok ku spokojnej tafli wody.

Tak… Jezioro Salamander nie było zwykłym jeziorem. Przywoływało ono światło i kierowało je niegdyś na kryształ, który zaś zasilał inne – mniejsze kryształy posiadane przez wszystkich mieszkańców Kraju Ziemi, dając tym samym ich właścicielom długowieczność.

Od ponad dwóch wieków Kraj Ziemi nie miał problemów. Życie mieszkańców było normalne, w niektórych momentach można by nazwać je monotonnym. Wszystko miało swoje miejsce, czas upływał równo, nie było kłótni, niedomówień czy bójek – niestety wszystko zmieniło się w momencie, kiedy jeden z poddanej księżniczki zdradził i postanowił zniszczyć jej królestwo, a mieszkańcom zabrać źródło nieśmiertelności – Klejnot Sloaginii.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.