Padół Łez   zobacz opis świata »

Dopis 6: Usiadł przy stoliku zarezerwowanym dla...

« poprzedni dopis
 

tygrysek74 113

Od: 03.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 12,

Dopisów: 287,


***

Usiadł przy stoliku zarezerwowanym dla vipów. Spojrzał na zegarek. Dziewiętnasta zero trzy, a przyjaciela nadal nie było.

- "Znowu się spóźni" - przemknęło mu przez głowę i skinął dłonią na barmana.

- Słucham? - spytał mężczyzna.

- Podwójną szkocką proszę, bez lodu.

Barman przyjął zamówienie i oddalił się bezszelestnie. Pomimo, że było to piątkowe popołudnie, w pomieszczeniu przebywało mało osób. Rozsiadł się wygodnie i oddał się czekaniu.

- "Ciekawe ile tym razem się dziś spóźni" - pomyślał patrząc na zegarek po raz kolejny. Dziewiętnasta dwanaście. W między czasie szkocka została podana. Chwycił szklankę i zamoczył usta rozglądając się uważnie. Wciąż coś nie dawało mu spokoju. W końcu ukryte drzwi się otworzyły i stanął w nich Szymon. Podszedł do stolika, uśmiechnął się szeroko i przysiadł się bez zbędnych słów.

- Co tym razem się wydarzyło? - zapytał z nutką kpiny Robert.

- I tak mi nie uwierzysz - sapnął przyjaciel.

- No dawaj. Przecież i tak w końcu powiesz.

- Ok. Przed lokalem stoją zaparkowane trzy pojazdy. Może nie zwróciłeś na nie uwagi, ale to chłopcy z mafii.

- To była ta przeszkoda? - zdziwił się Robert. - Zatarasowali ci przejście?

- Nie - syknął Szymon - to chłopcy od dużych pieniędzy. Lubią porywać ludzi w zamian za wysoki okup. Nigdy ich w tym miejscu nie widziałem i to jest dla mnie dziwne.

- Rozumiem cię - spokojnie powiedział przyjaciel - postaraj się wyluzować i cieszmy się naszym sukcesem. Potem pomyślimy o koleżkach.

- Niech będzie. Może masz rację i to nie o ciebie chodzi - to mówiąc zamówił to samo co Szymon, próbując się rozluźnić.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Wątek kryminalny... mafijny... porwanie dla okupu... Spoko:) Fajny pomysł. Pewnie się da to jakoś fajnie połączyć z anielskimi sprawkami:P Jeszcze nie zastanawiałam się jak, ale się da, bo co ma się nie dać :P A masz plusa za inwencję i kreatywność :D A ja może wieczorkiem ci pokażę jak kreatywny potrafi być mg :PAby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.