Czy warto kochać?  zobacz opis świata »

Dopis 14: Usiadł w pokoju na wygodnej kanapie...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Usiadł w pokoju na wygodnej kanapie i nalał sobie piwo do szklanki. Tak właśnie pijał, ze szklanki nigdy z butelki. Wziął książkę i powoli sącząc napój alkoholowy czytał 'Ojca chrzestnego'. Zbliżała się godzina dwudziesta pierwsza. Wstał nagle i wybrał numer.

- Z tej strony Krzysztof, czy możesz do mnie przyjść? - mężczyzna oparł głowę o ścianę i cicho westchnął.

- Będę za dziesięć minut - głos siostry dotarł do jego uszu. Będzie mógł pogadać, wyciągnął z lodówki warzywa i cicho mrucząc do siebie imię 'Justyna' zaczął kroić pomidory.

- Co teraz robisz Justyno? - zapytał sam siebie obierając ogórki.***

Justyna przeżywała swój najlepszy i najpiękniejszy dzień w życiu. Jechała gdzieś ze swoim mężczyzną, ubrana w piękną sukienkę. Serce jej lekko drżało z radości i niepokoju, trzymała kurczowo prezent dla męża w swoich objęciach. Daniel spojrzał na żonę i uśmiechnął się. Kochał ją tak bardzo, że chciał ją ściskać mocno i długo.

- Jesteśmy na miejscu - mruknął cicho jej do ucha i zaparkował samochód.

- Ściągniesz mi opaskę? - Justyna odwróciła się w stronę drzwi. Daniel otworzył drzwi i podał dłoń kobiecie.

- Jeszcze nie - zaśmiał się cicho i mocno przytulił Justynę. Powoli wprowadził ją do teatru, uśmiechając się znacząco do portiera.

- Gdzie jesteśmy? - zapytała niepewnie jego żona wtulając się do męża. Ręce miała wolne, ponieważ prezent zostawiła w samochodzie.

- Och nic kochanie, dzisiaj w Warszawie jest pokaz drapieżnych zwierząt. My idziemy do basenu z rekinami, gdzie śmiałkowie mogą skakać, zapisałem cię - Daniel zaczął się śmiać, a Justyna zachichotała. Weszli do teatru i zajęli miejsce.

- Ale miękkie fotele - mruknęła Justyna. Daniel ściągnął jej opaskę z oczu. A jego żona? A jego żona rozejrzała się zaskoczona po wnętrzu, po ludziach, po sali. Spojrzała na męża i zaczęła płakać. Z radości.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.