Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 480:Uwielbiam spokój cmentarza . . . Od kilku dni...

« poprzedni dopis
 
Uwielbiam spokój cmentarza...

Od kilku dni codzienne jeżdżę do domu ze szkoły autobusem nr 10, który zatrzymuje się w takim miejscu, że muszę iść przez cmentarz. I dopiero teraz doceniam jego piękno.

Szłam dzisiaj po tymże cmentarzu, odziana w buty, które miło stukały po lodzie. Gdzieniegdzie zdarzały się miejsca, które ktoś raczył posypać solą i piaskiem jednocześnie. utworzyła się z tego piaskowa breja. Kiedy po niej przechodziłam wręcz czułam wilgoć, którą nasiąkały moje spodnie. A moje buty nie stukały, tylko ten rozmokły śnieg pluskał w bliżej nie określony sposób pod podeszwami.

Szłam tak, przeklinając rozmiary podręczników szkolnych i oglądając groby dzieci, gdyż ścieżka, którą podążałam biegła właśnie obok nich. Podziwiałam kilka obco wyglądających, czerwonych owoców na nagiej gałązce, przypominając sobie, że miałam im zrobić zdjęcie. Przechodziłam obok grobu dziewczynki, na którym bliscy poukładali maskotki, a zamiast Jezusa, na krzyżu wisiała różowa lalka. Szukałam znajomych nazwisk. Polubiłam ten cmentarz.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Ponieważ także uwielbiam cmentarze, masz +


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.