Nie pisz jak popadnie...  zobacz opis świata »

Dopis 7: W pewniej odległej krainie mieszkał...

« poprzedni dopis
 

agnusia13 85

Od: 09.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 545,


***

W pewniej odległej krainie mieszkał sobie pewien człowiek. Zwał się Michał Podchalski. Był zwyczajnym człekiem, niczym się nie wyróżniał, dopóki nie zaczął pisać.

Nie chodziło tu bynajmniej o charakter pisma, czy koślawe litery. To ta jego ortografia! Byk za bykiem popełniał nawet w najprostszych słowach! No bo rzecz jasna, wstyd w imieniu i nazwisku swoim byki stawiać. Był pośmiewiskiem całego miasta! Nawet dziesięciolatek nie popełniał tyle błędów co on.

Gdy skończył szkołę - a był bardzo zdolny - nie chciał go nikt zatrudnić. Wiadomo, że trzeba pisać, a człowiek, który popełnia błędy, nikt nie zatrudni. Nie licząc języka polskiego z wszystkich przedmiotów miał celującego. Chłopak ambitny i zdolny, no ale leniwy. Myślał, że jak zna angielski to wyjedzie i tam zarobi majątek. Omylił się. Gdy zobaczyli jak pisze w swoim ojczystym języku, wyrzucili go z pracy. Innej nie dostał...

Do końca swego życia harował ciężko a to sprzątał ulice, a to zbierał owoce na plantacjach.

Teraz na stare lata zmądrzał. Wiedział, że popełnił błąd i zmarnował wielką szansę. Tylko przez to, że nienawidził języka polskiego i postanowił go się nie uczyć i nie zważać na to jak pisze.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.