ZAPYTAJ RAJCHSFIRERA  zobacz opis świata »

Dopis 6:W przedziale wyczuwało się nastrój oczekiwania...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


W przedziale wyczuwało się nastrój oczekiwania. Przemierzaliśmy kręte tunele, wokół roznosił się łoskot pędzących po szynach wagonów któremu towarzyszył przeciągły gwizd. Poczułem się tak, jakby ogarnęła mnie jakaś pauza, wreszcie ujrzałem światło i znowu wtopiliśmy się w otchłań dnia. Pociąg pogwizdując wesoło przemierzał świat.
W połowie lat siedemdziesiątych, a nawet później, spotykało się jeszcze u nas lokomotywy parowe. Podróżowało się nimi znakomicie, tyle że wciąż trzeba było wlewać w nie wodę i sypać węgiel. Chodziły po szynach lekko niczym mnisi, w obliczu większych wzniesień zmieniając się w dynamiczne potwory wyrzucające z komina snopy iskier.
Na korytarzu, pośród westchnień, dało się słyszeć szuranie bagaży o podłogę.
Czasami była taka ciżba i tłok, że do pociągu najlepiej było wsiadać przez okno, a ci, którym udało się zająć przedziały traktowani byli przez resztę jak VIP- y.
Ludzie na korytarzu układali się względem siebie jak kostki domina. Wystarczyło lekkie szarpnięcie lokomotywy, żeby z jednego krańca wagonu na drugi przekazać sobie impuls.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

cholera jak ja cię lubię w takiej przyziemnej scenerii, gdy buszujesz zbyt wysoko, nie zawsze nadążam - w takich konwencjach buszuję jak zając w zbożu :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.