Co byś zrobił, gdybyś...  zobacz opis świata »

Dopis 46:W sumie chyba bym się cieszył ....

« poprzedni dopis
 

ks_hp 66

Od: 28.09.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 412,


W sumie chyba bym się cieszył. Kiedy tak patrzę na otaczający mnie świat, na tych ludzi, którzy udają kogoś, kim nie są, zbiera mi się na wymioty. Naprawdę. Mam dość życia w takim obłudnym świecie, pośród kłamstwa i fałszu, który wypływa z ust prawie każdego. Znam naprawdę niewiele osób, które powiedziałyby prawdę prosto w oczy. Większość boi się wyrażać własne zdanie, a ci, którzy to robią, muszą godzić się potem na szykany ze strony innych.

Ja taki jestem. W szkole, gdzie większość uczniów ma podobne poglądy (zabawa, mało nauki, itd.), sam siebie skazuję na to, że niewiele osób mnie lubi, gdyż - według nich - mam dość przestarzałe poglądy. W ogóle najlepiej, gdyby od razu powiedzieli, że jestem archaiczny i mogę wrócić do epoki neandertalczyka.

Co jest ze mną nie tak? Czy to, że twierdzę, iż w naszym wieku powinniśmy przykładać sporą wagę do nauki, gdyż zaważy to na naszej przyszłości, to pogląd przestarzały? Czy to, że uważam, iż jedzenie z McDonald's czy KFC jest czystą chemią (a zdarzały się rozmowy na takie tematy) - to źle? Czasem nie rozumiem ludzi i mam wrażenie, że i oni mnie nie rozumieją. Nie chcę uchodzić za jakiegoś męczennika, bo pewnie niektórzy, czytając te słowa, tak sobie o mnie myślą. Po prostu jestem inni niż cała reszta. I niewiele jest takich osób jak ja, które powiedziałyby, co im leży na sercu, prosto z mostu.

Dlatego, wracając do pytania, nie żałowałbym, gdyby wszystko szlag trafił. Miałbym wtedy nadzieję na lepsze życie, lepsze jutro, lepszą przyszłość. A nadzieja zawsze jest, bo nie jesteśmy prorokami i nie mamy pojęcia, co wydarzy się za chwilę, za tydzień, za parę lat. To bardzo dobra myśl, gdyż sami możemy wyobrażać sobie świetlaną przyszłość, choć w moim pesymistycznym rozumowaniu to niemożliwe.***Co byś zrobił[a], gdybyś spotkał[a] swoj[ego/ą] przyszł[ego/ą] narzeczon[ego/ą], choć nie widział[a]byś o tym?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.