Mazbah  zobacz opis świata »

Dopis 26: Walka trwała . Panował chaos . Trupy ,...

« poprzedni dopis
 

pphilips 28

Od: 30.12.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 39,


***

Walka trwała. Panował chaos. Trupy, nie mogąc dopchać się do orków, zaczynały atakować ludzi. Jednak zielonoskórzy nie poddawali się. Honor nie pozwalał im na to. Ucieczka z pola bitwy byłaby dla nich hańbą. Co gorsza, wypiernicz kazałby powywieszać ich za rodowe klejnoty, wypatroszyć i rzucić hienom na pożarcie. Tak dla przykładu. Wrzask, krew, zniszczenie...Żuki na Pustyni Skarabeusza były całkiem zwyczajne. Miały czarną, połyskującą w słońcu skorupkę, głowę w kształcie półksiężyca i trzy pary nóżek. Jednak wyróżniał je jeden szczegół - wielkość. Na skutek żył magii* rozrosły się do ogromnych rozmiarów, nie mniejszych niż ich zdziwienie. Przeciętny skarabeusz zamieszkujący tę pustynię miał piętnaście metrów wzrostu i trzydzieści metrów długości. Niefortunnie jeden z nich zbłądził podczas długiej wędrówki i razem ze swoją kulką zbliżał się do miasta. Odwiecznym problemem tych stawonogów był fakt, że tocząc tyłem swą okrągłą i pachnącą przyjaciółkę słabo orientowali się w drodze przed, a raczej za nimi.Rumor bitwy nie ustawał, aż do momentu, gdy zaczęło się przejaśniać. Wielki cień pojawił się na horyzoncie. Poruszał się z cichym szmerem. Po chwili dało się usłyszeć ciężkie, rytmiczne tupanie. Hałas narastał... Kula zbliżała się szybko, a co niektórzy zaczynali dostrzegać toczące ją monstrum. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Kula przełamała mur równie łatwo, jak nóż przechodzi przez masło. Zagarnęła trzy czwarte miasta, wchłonęła walczących wojowników, a wszystko co pozostało zadeptał żuk, mozolnie popychający ją do przodu. Kwadrans później robaczek, wraz ze swoim brzemieniem zniknął. Pozostała tylko specyficzna woń, woń... pustyni, zapach który miał na stulecia pozostać w tym miejscu. Wreszcie chaos ustąpił miejsca pewnego rodzaju porządkowi i ciszy.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

Liczby słownie.A poza tym... Jezzzzu, pphilips! To jest... Genialne! Tylko skąd żuczek wziął materiał na taką kuleczkę? Czyżby w tym świecie istniało zwierzę, które produkuje jednorazowo tony gówna?

Dzięki Hagath ^^

A co do kulki, to na pustyni mogą żyć jakieś duże gady, coś jak dinozaury ;)

żyły magii - kiedy powstała Ziemia, część energii magicznej została uwięziona w jej wnętrzu i jądrze. Magia jest aktywna, porusza się. Miejsca, w których biegnie płytko pod powierzchnią nazywamy żyłami magii. Oddziałowywują one na otoczenie, co niejednokrotnie daje zadziwiające efekty. Gęsta sieć żył występuje mi. pod Pustynią Skarabeusza.I przy okazji, Nika dzięki za wsparcie :*

Masz tu plusika, choć wiedziałem, że tak to zakończysz.:)

Uzbierałam w końcu na tą 5 dla Ciebie :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.