Przygody programisty i jego ofiar z Piszmy.pl  zobacz opis świata »

Dopis 26:Wczoraj wieczorem zauważyłem...

« poprzedni dopis
 

Keen_Student 190

Od: 05.03.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 17,

Dopisów: 404,


Wczoraj wieczorem zauważyłem, że została chyba wprowadzona nowa funkcja informująca za pomocą czatu o tym jaki użytkownik, komu i gdzie dał komentarz. Fajna innowacja, jednak z drugiej strony uważam, że jest to zbędne. Nie wiem, jak to uzasadnić - to poprostu takie jest moje odczucie.

Poza tym wiem, że szykuje się nam konkurs. Świetny pomysł, mam nadzieję, że go dopracujemy, i że to wszystko wypali.

Zauważyłem pozytywne zmiany...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 18

Brawa za spostrzegawczość!!!


Przyznam, że sprowokowała mnie częsta martwota czatu i fakt, że trudno odnaleźć ostatnie komentarze, a tym bardziej gdy jest dołączana ocena. To rozwiązanie ma tę zaletę, że na każdej podstronie widać kto i gdzie skomentował, ale wadę, że nie ma nezpośredniego linka do komentarza i jak jest wiele dopisów danego autora to można się naszukać. No chyba, że skorzysta się z linka wszystkie komentarze.


Traktuję to rozwiązanie jako eksperyment i chcę zebrać na ten temat opinie by zrobić bardziej spójny system. Uważam, że to jest najlepsza droga wprowadzania innowacji, bo opowiedzenie o pomyśle dla zebrania opinii często nie skutkuje, bo brakuje wyobrażenia sobie jak to funkcjonuje w szczegółach, a przede wszystkim jakie to implikuje konsekwencje w życiu serwisu.


Trudno nie zauważyć, że zamiast rozmów na czasie mamy nagle komendy bota...


Ta innowacja mi się nie podoba. Jak miałem ochotę zobaczyć najnowsze komentarze, to klikałem "wszystkie komenty" i mogłem być na bieżąco. Sposób miniakowy wydaje mi się zbyt nachalny.


Na początku byłam optymistką co do tego pomysłu ale jakoś tak człowiek chciałby może szepnąć komentarz, a tutaj zaraz wszyscy wiedzą co i gdzie... myślałam, że to będzie sprzyjać integracji i pozwoli na szersze poznanie serwisu poprzez zwykłą ludzką ciekawość ale już nie jestem tego taka pewna. Teraz jakoś kojarzy mi się to ze szpiegowaniem.:]


1.Dzięki za komentowanie nowej funkcjonalności.


2.Chociaż wielu z was ma odczucie, że to szpiegowania ja uważam, że nie macie racji. Jeżeli dajecie komentarz to wypowiadacie się publicznie i nie wiecie kto i ilu ludzi go przeczyta. A jak ktoś coś pisze to powinien się cieszyc, że więcej ludzi to obejrzy niż przewidywał. Jeżeli jest inaczej to powinien skorzystać z poczty pantoflowej, która jest przeznaczona do indywidualnej komunikacji.


3.Rozwiązanie wynikło ad-hoc z rozmowy z prowadzącym inny serwis społecznościowy, któremu podbały się nasze funkcjonalności, a szczególnie: czat i właśnie ktoś z was. Tak mu się to spodobało, że mniej lub bardziej świadomie połączył te dwie funkcjonalności w jedno. Postanowiłem, więc wypróbować jak działa to dla komentarzy, które często są zupełnie niezauważane, a bywają interesujące. Jako ad-hoc nie ma np. linka do miejsca i trzeba go szukać, co może cieszyc tych co chcą coś ukryć ;)


Masz Uran swoje racje, ale ja piszę zwykle komenty do konkretnych osób i dla nich je zostawiam. Takie upublicznianie pozbawia wg. mnie je intymności. Jak chcę poczytać wszystkie to zaglądam do koment zbiorowych.

Intymność nie intymność, to trochę śmieszne słowo, jeśli chodzi o publiczny portal społecznościowy ;p Jednak sądzę, że te "reklamy" bo to są kolejne reklamy, tylko zaśmiecają czat. On jest od rozmów, od gadania, a tak w momencie rozmowy pojawia się na przykład kilka takich informacji i już nie wiadomo, co dana osoba pisała wcześniej, jeśli nie zdążyło się przeczytać.
Wydaje mi się, że każdy, kto chce zerknąć na wszystkie komentarze, wchodzi w odpowiednią do tego zakładkę, czyli Wszystkie komenty.
Pomysł był, ale się nie sprawdził, co widać po komentarzach. Masz opinię, uranie ;] 4:1 dla usunięcia irytujących reklam ;p

Oj Vee, zupełnie mnie nie przekonałaś, a twój rozkazujący ton przypomina mi jak parę razy zmieniłem historię tej strony, bo postanowiłem "coś zrobić", a nie czekać aż ktoś to łaskawie zatwierdzi. Nie byłoby m.in. wierszy i opowiadań obcojęzycznych, reklam użytkowników itd.

Argument o "zaśmiecaniu" czatu nie trzyma się kupy, bo zanim to zrobiłem, stwierdziłem że Twoje uwagi na czacie nie muszą być widoczne aż przez dwie doby. To nie złośliwość, akurat twój nick wtedy zauważyłem i oczywiście cieszę się, że czatujesz a nie odwrotnie. A nawet dzisiaj są wiadomości sprzed 18 godzin. I wydaje mi się, że w tym miejscu trochę dotykamy kwestii prywatności. Czat jest po to, żeby wymieniać uwagi na bieżąco, a nie żeby wszyscy przez wiele dni debatowali nad tym, że komuś trafiła się lierówka lub co gorzej błąd ortograficzny, albo mu puściły nerwy w ferworze czatowej dyskusji. Nie każdy jest na yle świadom potknięcia by mazać to pustymi liniami i dopiero wtedy to jest zaśmiecanie czatu zupełnym brakiem informacji (no może tylko jeden bit przenika, ze działo się coś o czym dana osoba nie chce by inni wiedzieli).

Ale mimo wszystko odpuszczam i już nie będą się pojawiać informacje o wszystkich komentarzach, a tylko tych, które zawierają ocenę. To już było rozróżniane i jak pewnie zauważyliście pojawiało się też znacznie rzadziej określenie "ocenił". Proszę zdobądźcie się na trochę cierpliwości, bym mógł zebrać nie tylko opinie ale również ciekawe obserwacje.

W sumie fajnie wiedzieć, ile są warte nasze opinie. Użytkownikom (i moderatorce!) się coś nie podoba, admin wysłucha, ale zrobi swoje.

Ale jeszcze bardziej interesuje mnie inna rzecz - za co ten plus? Za popieranie pomysłów?

Proszę nie dopisywać dalszych komentarzy.
Następne zostaną usunięte. Dziękuję.

Gdybyś Vee raczyła czytać to, co piszę, wiedziałabyś, że nie poparłem jednoznacznie tejże innowacji. Mam wątpliwości, a tu już wielkie halo.
Dziękuję za wasze wypowiedzi.
AMEN

Czyli mój komentarz też skasujesz? Niedawno już to przerabialiśmy, a teraz powtórka z powtórki. Władza uderza do głowy.

Nie, ale jeżeli chcecie się wypowiedzieć, możecie pisać dopisy. Nikt Was nie zmusza do robienia tego w postaci komentarzy.
Nie chcę właśnie dyskusji, które zamienią się w jakieś kłótnie, a potem wojnę domową (w serwisie). Władza nikomu tu do głowy nie uderzyła.

Na tym to wszystko polega, że możemy komentować dopisy i nie widzę powodu, żeby tego nam zabraniać. A umieszczanie kolejnego dopisu, żeby podbijać level, nie ma sensu.

Ok, rozumiem, ale widzę, że Twoje podejście do mnie zmieniło się odkąd jestem moderatorem. Czy kogoś skrzywdziłem? Nie. Nic jeszcze nie usunąłem, tylko nie lubię prowadzić jałowych dyskusji.
Nie wiem czy niektórzy przypadkiem nie mają frajdy z powodu atakowania moderatorów.

Nie zmieniło się, ale jako zwykły użytkownik mam chyba prawo Ci zwrócić uwagę. Ja Cię nie atakuję, tylko boję się cenzury, godnej prl. Bo tak to wygląda, kiedy kasujesz komentarze. Mój stosunek do Ciebie się nie zmienił i nie popieram podżegania dyskusji.

Rozumiem, więc toczcie sobie tutaj dyskusje, ale beze mnie. Ja się w to nie mieszam.
Problemy proszę zgłaszać na priv, albo na GG.

Jej, jej, o co ten krzyk :D
W moim poście nie było nic rozkazującego, drogi uranie, jesteś nieco przewrażliwiony ;)
O Twoim poście, Keen, nic nie napisałam, nie napisałam nawet NIC o moderatorach i o tym, co który popiera, więc czemu wypominasz mi jakieś "raczenie" którego nie było? :D
Uran napisał, że chce zebrać opinie, by zrobić bardziej spójny system - no to napisałam swoją opinię, nikogo nie obraziłam, do nikogo się nie rzuciłam, za to Wy naskakujecie na mnie zupełnie bez powodu ;P

Jeśli prosi się o opinie, trzeba się liczyć z tym, że nie będą one pozytywne. To zupełnie normalna rzecz, więc nie mam pojęcia, czemu znów traktujecie to jako atak na Was.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.