Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 858:Wdrapałam się dziś na wysoki barowy stołek...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Wdrapałam się dziś na wysoki barowy stołek, na soczyście czerwoną poduszkę i przyjrzałam się swojej twarzy. Lustro odbijało się w szarej srebrzystości moich tęczówek. Włosy w kolorze piasku wypłukanego morzem opływały owal mojej twarzy. Gdzieś za oknem niebieściło się niebo, oddechy wiatru zagłuszały zazdrosne ptaki a ja wpatrywałam się w siebie.
Podkład rozlał się na gąbeczce waniliową plamą. Nieśmiały koral ust zniknął, zdominowany przez beż. Powieki rozświetliły się perłowo aż do zdecydowanych granic brwi. Tuż nad i tuż pod linią rzęs, cienką linią nakreśliłam niebo. Rześka biel poranka zagościła w kącikach moich oczu; niczym nieskażony błękit południa leniwie objął w posiadanie prawie połowę horyzontu powiek, przechodząc niemal niezauważenie w ciężki granat wieczoru; zewnętrzne kąciki oczu lśniły gwiaździstą czernią północy. Paznokcie pociągnęłam kolorem morskiej głębi, włosy przeczesałam błękitną szczotką. Perfumy zapachniały na mojej skórze mandarynką i bergamotką. Ciężkie kolczyki połyskiwały subtelnie zza piaskowych kosmyków.
Z lustra zmierzyło mnie uważne, stalowoszare spojrzenie. Wyłączyłam światła toaletki i lekko zsunęłam się ze stołka.
Ukryłam niebo w swoich oczach. Ukryłam morze w swoich włosach. Ukryłam ogień głęboko w sercu.
I zeszłam na ziemię.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Aaach. Bardzo smakowity wpis. Barwny, naszkicowany wprawną dłonią. Ciekawa atmosfera. Lekka, rześka. Powiedziałabym, iż zdawać by się mogła i odrobinę... erotyczna.

Pyszności.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.