Wędrowiec

Maripossa 10

Od: 05.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 76,


Opis świata:

Pomysł na to opowiadanie miałam już od dawna, lecz dopiero teraz wykrystalizował się do końca.

Głównym bohaterem jest Wędrowiec, którego śladem podąża kobieta, Andigriel. W przeszłości wyrządził jej wielką krzywdę (jaką - pozostawiam wyobraźni piszących), za którą ona chce się teraz zemścić. Mężczyzna przed nią ucieka, a ona, choć już kilkakrotnie stanęła z nim oko w oko, nadal nie może i nie chce go skrzywdzić. Jednakże z biegiem czasu się to zmienia.

Chciałabym, żeby części z punktu widzenia Wędrowca pisane były w trzeciej osobie, natomiast te z perspektywy Andigriel w pierwszej.

Świat, w którym dzieją się te wydarzenia, jest pozornie podobny do naszego, co jednak nie znaczy, że nie mogą tam dziać się niewyjaśnione zjawiska. Czas proszę pozostawić nieokreślony.Opisy postaci (skopiowane z mojego bloga, którego adresu jednakże nie podam, żeby nikt nie zasugerował się moimi wymysłami, o):Wędrowiec, zwany też Podróżnikiem

Wysoki, ciemnowłosy mężczyzna o stalowoszarych oczach.

Obdarzony rzadką zdolnością zaglądania w najgłębsze zakamarki duszy, poznawania najbardziej skrytych uczuć i emocji. Skądinąd przydatna umiejętność stała się też przyczyną jego kłopotów.

Wędruje po świecie w poszukiwaniu utęsknionego Domu, którego został pozbawiony lub też go wcale nie miał. Możliwe też, że szuka całkiem nowego miejsca, gdzie odnajdzie upragniony spokój duszy i wytęsknioną obecność prawdziwych przyjaciół. W tajemniczych słowach Starca odnalazł wskazówkę, którą jednakże opacznie odczytał. Kolejnym powodem jego nieustannej wędrówki jest próba ucieczki przed przeszłością oraz wymazania skutków dawnych błędów.

Źle czuje się na otwartej przestrzeni, zdecydowanie woli przebywać w bezpiecznym cieniu drzew. Boi się zimnego błękitu z sennych koszmarów. Uparty jak mało kto.Andigriel

Wysoka, szczupła kobieta o lekko falujących, miedzianobrązowych włosach i lodowato błękitnych oczach.

Zna się co nieco na magii. Bardzo lęka się ciemności, ubóstwia ogień. Strasznie zawzięta, uparta jeszcze bardziej niż Wędrowiec. Ma do wypełnienia zagadkowe zadanie.Starzec, nazywany też Starym Człowiekiem

Jak wskazuje jego przydomek, jest stary; powiedziałabym, że nawet bardzo. Najbardziej tajemnicza postać. Przepowiedział kiedyś Wędrowcowi, że swój Dom odnajdzie dopiero wtedy, kiedy zobaczy go oczami duszy.Aha, jeszcze jedno wyjaśnienie - gdyby ktoś natknął się w internecie na opowiadanie oparte na tym samym pomyśle, proszę się nie przejmować, gdyż tamto jest również moim tworem. Wpadłam jednak na pomysł, aby zobaczyć, w jakim kierunku potoczą się losy moich bohaterów, jeżeli nie będę ich tworzyła sama, ale razem z innymi. :)

Wpisy niepasujące do mojej wizji będę najpierw opatrywać stosownymi komentarzami, a jeśli ich autorzy ich nie poprawią, będę je kasowała.

Życzę miłego pisania.

Dopisy:

1. Był mroźny , zimowy wieczór...  28.08.2009 5 czytaj»
2. Poprawił kołnierz i , ściskając lewe ramię...  30.08.2009 1 czytaj»
3. Gospodyni...  02.09.2009 czytaj»
4. A swoją drogą to daje do myślenia ...  08.09.2009 1 czytaj»
5. Ogarnął go zimny , obezwładniający strach...  15.09.2009 czytaj»
6. Próbował się skryć , ale było za późno...  16.09.2009 1 czytaj»
7. Ruszyli przed siebie , starając się...  04.10.2009 czytaj»