Uczucia odległe jak...  zobacz opis świata »

Dopis 26:Wiek . Właściwie to na jakiej...

« poprzedni dopis
 
Wiek. Właściwie to na jakiej podstawie go określamy? Metryka nie jest zazwyczaj wiernym odzwierciedleniem. Odliczamy upływający czas i na jego podstawie oceniamy. Ile ktoś wie, ile przeżył, tak jakby wiedza była wprost proporcjonalna do mijającego czasu. Są przecież młode osoby, które doświadczyły o wiele więcej, niż niektóre starsze.

Trudno też kierować się wyglądem ciała, ponieważ wiek biologiczny nie jest często zgodny z upływającym czasem.

Myślę, że to bardzo niesprawiedliwe przypisywać komuś wiek i ogólnie przyjęte do niego stereotypy. W pewnym wieku należy spoważnieć, postawa beztroski i prostej radości typowej dla dziecka jest niepożądana, dorosłość to przecież nieustanny bieg za sukcesem, samodzielnością, karierą, wyścig szczurów, chora rywalizacja. Gdzie tutaj miejsce na chwilę wyciszenia, odpoczynku, na powrót do dziecięcej radości z chwili obecnej, skoro ciągle zabiegamy o nieuchwytne i wciąż dalekie jutro?

Nie ukrywam, nie zamierzam być standardową staruszką, tak naprawdę wciąż nie dochodzi do mnie, że jestem osobą dorosłą, można powiedzieć, że w ogóle nie utożsamiam się z moim wiekiem. Tak było właściwie od zawsze. Jako mała dziewczynka nie wyprażałam sobie, że kiedyś będę dorosła, to była dla mnie abstrakcja, a teraz ... jestem, muszę być, muszę ogarnąć wszelkie aspekty dorosłości, lecz nadal jest we mnie mała dziewczynka, której nikt mi nie zabierze i której nie mam zamiaru pozwolić dorosnąć ;).Gosia
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Jakie piekne;]

...za to, że czytając te słowa poczułam, że nie jestem sama na świecie :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.